”Redsi” ubjedljivi / -FOTO: TWITTER/LIVERPOOL
15/05/2023 u 22:59 h

Liverpul i dalje sanja Ligu šampiona, tri asistencije Salaha

„Redsi“ nemilosrdni na gostovanju u Lesteru - 3:0

Liverpul i dalje sanja plasman u Ligu šampiona. Na jednom od težih gostovanja ove sezone, izabranici Jirgena Klopa savladali su Lester sa 3:0 i tako se primakli mjestu koje vodi u najelitnije klupsko društvo Evrope. „Redsi“ sada imaju bod manje od Njukasla i Mančester junajteda, ali i odigran meč više. S druge strane, Lester je i dalje u zoni ispadanja, nalaze se na 19. mjestu sa svega 30 bodova i ima male šanse da izbjegne selidbu u Čempionšip.

Mohamed Salah nije večeras uspio da postigne gol, ali je svojim asistencijama obilježio ovaj meč. U prvom poluvremenu je pripremio dva pogotka Džonsu, u 33. i 36. minutu, a u 71. minutu i Trentu Aleksander-Arnoldu. „Redsi“ su spremali da izvedu slobodan udarac, Salah je loptu kratko dodao do svog saigrača, koji je fantastičnim pogotkom stavio tačku na ovu utakmicu.

05. oktobar 2024 07:23