Двоструки стријелац Локатели у дуелу са Шером / EPA-EFE - ANDREAS SOLARO/POOL
16/06/2021 u 22:55 h

Локателијево вече на „Олимпику”

Фудбалер Сасуола са два гола предводио Италију. Тачку на побједу над Швајцарском ставио Ћиро Имобиле

Италијани су побједом над Швајцарском 3:0 (1:0) обезбиједили пласман у осмину финала Европског првенства и за собом повукли и Велс.

„Сајџије” ће у последњем колу А групе, против Турске, тражити побједу за напредак у нокаут рунду.

Двоструки стријелац је био Мануел Локатели, док је други гол на Еуру у 89. минуту постигао и Ћиро Имобиле.

На римском „Олимпику” су се на старту домаћински понашали Леонардо Спинацола и Ћиро Имобиле.

У 10. минуту је бек Роме центрирао на петерац, а нападач Лација главом шутирао преко гола.

Ђорђо Кјелини је у 19. минуту затресао мрежу, након корнера, али је ВАР пресудио да је штопер „азура” играо руком.

Искусни дефанзивац је пет минута касније морао да напусти терен због повреде.

Само два минута касније домаћини су повели.

Доменико Берарди је имао доста простора по десној страни, ушао је у казнени простор и послужио Мануела Локателија, коме није било тешко да затегне мрежу иза леђа Јана Зомера.

Локатели се у 52. минуту намјестио на 20 метара од гола и послао пројектил у доњи десни угао, најавивши нову побједу екипе Роберта Манћинија.

Група Б

1. Италија          2          2          0          0          6:0      6

2. Велс   2          1          1          0          3:1      4

3. Швајцарска  1          0          1          1          1:4      1

4. Турска           2          0          0          2          0:5      0

Резултати и сатница

1. коло: Италија – Турска 3:0, Велс – Швајцарска 1:1.

2. коло: Велс – Турска 2:0, Италија – Швајцарска 3:0.

3. коло (20. јун): Швајцарска – Турска (18), Италија – Велс (18).

Фудбалери из земље сира и чоколаде су имали у 64. минуту једину прилику да се врате у меч.

Резервиста Стивен Цубер се налазио искоса лијево и шутирао је десном ногом, што није прави начин да се савлада голман калибра Ђанлуиђија Донаруме.

Узвратио је Имобиле у 73. и 75. минуту.

Ћиро је у оба наврата са лијеве стране шутирао поред супротне стативе.

Ипак, било је суђено да Имобиле стави тачку на меч.

Нападач Лација је са двадесетак метара „опалио” у доњи лијеви угао, Зомер је успио да прстима закачи лопту, али је био далеко од тога да одбрани прецизан ударац италијанског репрезентативца.

15. april 2024 22:55