Са меча Рома - Јувентус / - Фото: Твитер
09/01/2022 u 20:28 h
ДАН порталДАН портал

Лудница на "Олимпику" и седам голова: Јуве се вратио из мртвих и савладао Рому!

Фудбалери Јувентуса савладали су Рому у гостима са 4:3 у дерби мечу 21. кола италијанске Серије А

Фантастичан меч виђен је на стадиону "Олимпико", а Јуве је успио да славии иако је био већ увелико отписан.

Рома је прва дошла до вођства и то у 11. минуту када је погодио Тами Абрахам.

Изједначење Јувентусу донио је Пауло Дибала у 18. минуту, па се резултатом 1:1 отишло на велики одмор.

Рома је до поновног вођства стигла у 48. минуту када је погодио Хенрих Мхитарјан.

Домаћи тим је до убједљивих 3:1 стигао преко Лоренца Пелегринија који је био стријелац у 53. минуту из слободњака.

Јуве се у живот вратио поготком Мануела Локателија у 70. минуту утакмице.

Само четири минута касније Јуве је стигао и до поравнања, а овога пута стријелац је био Дејан Кулусевски.

Када се чинило да је узбуђењима крај, Јувентус је стигао и до четвртог поготка и велике побједе, а овога пута стријелац је био Матија де Шиљо и то у 77. минуту.

Само три минута касније досуђен је пенал за Риму након што је Де Лихт играо руком и добио црвени картон. Најстрожу казну је извео Лоренцо Пелегрини, али је његов шут зауставио Војчех Шћесни.

Након ове побједе Јувентус има 38 бодова и пети је на табели, док је Рома осма са 32 бода.

18. april 2024 09:07