Kilijan Mbape / EPA-EFE-FOTO: EPA/LAVANDEIRA
19/10/2024 u 23:13 h

Mbape i Vinisujus vodili Real do pobjede u Vigu

Fudbaleri Real Madrida stigli su do sedme pobjede u La Ligi i tako se barem na 24 sati izjednačili bodovno sa Barselonom

“Kraljevski klub” je slavio sa 2:1, a do pobjede ih su ih vodili Kilijan Mbape i Vinisijus Žunior. Francuz je u 20. minutu doveo svoj tim u vođstvo, izjednačio je Svedberg u 51, a u 66. minutu, Vinisijus je na asistenciju Modrića ovjerio trijumf  aktuelnog šampiona Španije.

Pored ovog, danas su odigrana još tri meča 10. kola. Bilbao je bio ubjedljiv protiv Espanjola – 4:1, uz dva gola Injaki Vilijamsa, Betis je u Pamploni slavio protiv Osasune sa 2:1, dok je Sosijedad golom Ojarsabala osvojio kompletan plijen na gostovanju Đironi.

Rezultati

Atletik Bilbao – Espanjol 4:1 (Vivijan 6, Injaki Vilijams 28, 30, Berenger 55 - Tehero 90+2)

Osasuna - Betis 1:2 (Toro 59 - Roke 7, Avila 73)

Đirona - Real Sosijedad 0:1 (Ojarsabal 44)

Selta - Real Madrid 1:2 (Svedberg 51 – Mbape 20, Vinisijus 66)

19. oktobar 2024 23:47