Руси се изједначили са Финцима и Белгијанцима / EPA-EFE - KIRILL KUDRYAVTSEV/POOL
16/06/2021 u 17:12 h

Миранчук сачувао наду Русима

„Зборнаја” минималним резултатом савладала Финску у другом колу Б групе на Европском првенству

Русија је у другом колу Б групе Европског првенства у Санкт Петербургу славила минималну побједу (1:0) и изједначила се са Финцима и Белгијанцима на врху табеле, с тим што „црвени ђаволи” имају меч мање.

Мартинезови изабраници ће сјутра у 18 сати гостовати Данској у Копенхагену.

Руси су након убједљивог пораза од Белгије (0:3) у првом колу, играли под императивом побједе.

Селектор „зборнаје” Станислав Черчесов је највеће кривце за дебакл у првом колу, голмана Антона Шуњина и штопера Андреја Семјонова замијенио двадесетдвогодишњим чуваром мреже Краснодара, Матвејом Сафоновим, који је одлично орадио посао, као и двадесетједногодишњим Игором Дивјејевим из ЦСКА.

Ипак, није ни данас добро почело за домаће.

Стријелац историјског, првог гола за фудбалере из земље хиљаду језера, Јоел Поханпјало је већ у четвртом минуту затресао мрежу, али је гол поништен због офсајда.

Далер Кузjаjев је касније закаснио на другој стативи.

Тренутак одлуке се десио у другом минуту судијске надокнаде првог полувремена, када је Алексеј Миранчук показао зашто Аталанта није жалила новца да га љетос из московске Локомотиве доведе у своје редове.

Офанзивац „богиње” је на малом простору вјешто пребацио лопту са десне на лијеву ногу и са десне стране шеснаестерца погодио супротни угао гола за 1:0.

Б група

1. Белгија          1          1          0          0          3:0      3

2. Финска          2          1          0          1          1:1      3

3. Русија            2          1          0          1          1:3      3

4. Данска           1          0          0          1          0:1      0

У другом полувремену су се Финци отворили, али су и Руси имали простора да развију опасне контре.

Резевиста Рифат Жемалединов се два пута изборио за прилику за ударац, али је у оба наврата био непрецизан, док је шут Далера Кузјајева фантастично одбранио Лукас Храдецки.

Русима је у другом полувремену у пар наврата пријетио фински ветеран, Тему Пуки, док је Паулус Арајури у претпоследњем минуту утакмице имао шансу да изједначи резултат, али је шутирао преко пречке.

23. april 2024 17:56