Други везани пораз Дечића / - фото: Дан/Срђан Бољевић Ђиђо
19/09/2021 u 21:03 h

Морнар надиграо Дечић у Тузима

Барани славили минималну побједу у последњем мечу осмог кола Прве Телеком црногорске лиге

Најпријатније изненађење ове сезоне у Првој Телеком црногорској лиги, Морнар, славио је на гостовању најпријатнијем изненађењу прошле сезоне, Дечићу (1:0) у послењем мечу осмог кола.

Тренутак одлуке десио је у 83. минуту.

Режисери су били резервисти.

Игор Почек је као брзи воз протутњао по десној страни, убацио лопту по земљи на петерац, гдје се налазио Бадара Бађи и послао је под пречку.

Барани су цијелим током меча били бољи ривал и имали још четири добре прилике за постизање гола.

Три пута се у изгледним шансама налазио Петар Секуловић, који је у 15. минуту погодио пречку.

Искусни Петар Грбић се на старту другог полувремена стуштио по лијевом боку, гађао даљи угао, а голман Стефан Поповић окрзнуо лопту, таман толико да је скрене у корнер.

У 65. минуту је Марко Ћетковић покушао са преко 20 metara да савлада чувара мреже Дечића.

Домаћи су запријетили тек у 70. минуту, када је Дамир Којашевић покушао са дистанце, али је голман Морнара Стојан Вукчевић био на мјесту.

Барани су се са овом побједом изједначили на другом мјесту табеле са Искром, док су Тузани, који до прошлог кола нису знали за пораз, везали други неуспјех и сада су на петој позицији.

image

Табела Телеком 1.ЦФЛ

Лидер Сутјеска је у првом мечу недјељног програма ремизирала са Петровцем 0:0.

Никшићани су на старту имали теренску инцијативу, а гости изгледније прилике.

Марко Миличковић у деветом минуту, искоса са 16 метара шутирао тик поред супротне стативе.

Искусни Петар Вукчевић је неколико минута касније са ивице казненог простора шутирао право у Владана Гиљена.

Чекало се 36 минута на прву, уједно и једину озбиљнију шансу домаћих на мечу.

Након аута са десне стране се одлично у шеснаестерац убацио Аугусто и дијагоналом погодио унутрашњи дио лијеве стативе.

Потом су и Петровчани имали стопостотну шансу, али се Балша Боричић није снашао испред Гиљена, који је одбио један опасан шут са 15 метара.

У 44. минуту је Никола Jaњић покушао са дистанце да матира Љубомира Ђуровића.

Голман Петровца је био сигуран.

Било је уједно то све виједно помена на стадиону крај Бистрице, пошто се након одора играло углавном између два шеснаестерца.

Језеро је у петак изненадило екипу Будућности у Подгорици (0:1).

У суботу је Рудар савладао Зету у Пљевљима након шест година (2:0), док је Искра након великог преокрета побиједила Подгорицу (4:2).

19. april 2024 04:14