Radost ”pancera” / EPA-EFE-NIDAL SALJIC
11/10/2024 u 23:19 h

Njemačka slavila u Zenici, samo bod za Holandiju u Budimpešti

Ukrajina i Češka ostvarile trijumfe u B diviziji, Velsu malo 2:0 u Rejkјaviku

Nije Njemačka imala šetnju u Zenici, ali je opravdala ulogu favorita, slavila sa 2:1 protiv Bosne i Hercegovine i ostvarila drugi trijumf u Grupi 3 A divzije Lige nacija.

Tako su se "panceri" osamili na vrhu sa sedam bodova, nakon što je Holandija samo remizirala u Budimpešti protiv Mađarske (1:1).

Njemačku je do trijumfa predvodio napadač Štutgarta Denis Undav, koji je bio dvostruki strijelac u 30. i 36. minutu. Potom je "Elf" još tri puta tresao mrežu BiH, ali sva tri puta iz ofsajda pokazao je VAR. Edin Džeko je pogotkom u 70. minutu prepolovio prednost tima Julijana Nagelsmana, ali BiH nije uspjela da izbjegne drugi poraz.

Mađarska je pred svojim navijačima pokazala da je neugodan rival. Povela je golom Šalaia u 32. minutu, ali je bod Holandiji donio Damfris u 83.

U B diviziji, Ukrajina i Češka radovale su se pobjedama u Grupi 1 protiv Gruzije odnosno Albanije.

Mihailo Mudrik je matirao Gruzine u Poznanju, dok su Česi u Pragu oprаvdali ulogu favorita protiv Albanije u upisali drugi trijumf.

Vels je u Grupi 4 ispustio 2:0 protiv Islanda u Rejkjaviku i morao se zadovoljiti samo bodom, pa pred meč sa Crnom Gorom u Kardifu ima dva boda manje od Turske.

U derbiju C divizije, Slovačka i Švedska podijelili su bodove na ravne časti u Bratislavi, dok je Estonija u Talinu uzela mjeru Azerbejdžanu.