Ђуричковић туговао, Менди славио / - фото: Дан/Срђан Ђиђо Бољевић
17/09/2021 u 20:10 h

Нови ударац за Будућност – Језеро однијело бодове из Подгорице

Актуелни шампиони поражени на премијери осмог кола Прве Телеком црногорске лиге. То је прва побједа екипе из Плава против плаво-бијелих

Нови ударац за Будућност.

Језеро је однијело бодове из Подгорице на премијери осмог кола Прве Телеком црногорске лиге – 0:1 (0:1).

Тренутак одлуке десио се у 37. минуту, када је Мамаду Менди прихватио једну дугу лопту између два штопера и затресао мрежу домаћих.

Плављани су тако везали други узастопни тријумф, који има префикс историјски, јер су први пут успјели да савладају Подгоричане.

Ипак, мора се истаћи да су „плави” били доминантнији, имали су више од игре и више шанси, али нису успјели да пронађу пут до мреже Игора Асановића.

Чувар мреже гостију био је сјајан, одбранио је неколико зицера домаћим играчима и са правом понио епитет играча утакмице.

Могли су Плављани у надокнади времена првог полувремена да дуплирају предност – „плави” су на средини терена направили грешку, Менди је упослио на другој страни Миљана Влаисављевића, који је преварио једног противничког играча.

Међутим, његов ударац је изблокиран.

Када је у питању Будућност, видјели смо неколико покушаја са дистанце, али и пар добрих прилика.

Играо се 18. минут када је након центаршута Василија Терзића, Игор Ивановић окрзнуо стативу.

Само тридесетак секунди касније, након грешке Плављана, Терзић са десетак метара није успио да погоди мрежу.

Највећу прилику, Недовићеви изабраници имали су у 42. минуту.

Терзић је извео прекид, набацио лопту на петерац, гдје је Бабић захватио главом. Међутим, голман Асановић је сјајном интервенцијом сачувао мрежу.

image

Признање за Луку Мирковића поводом 200 мечева у дресу Будућности

Плаво-бијели су након одмора додали гас, тражили су изједначење и стварали шансе.

Међутим, непрецизност и одлични Асановић на голу гостију, нису дозволили да се резултат на семафору промијени.

А све је почело у 57. минуту стопостотном приликом Будућности.

Терзић је набацио лопту, а Лазар Мијовић натрчао и са седам-осам метара погодио пречку.

Седам минута касније видјели смо још једну велику прилику за домаће.

Лука Мирковић је са десне стране убацио лопту, коју је на три метра од гола гостију главом захватио Зоран Петровић.

Међутим, голман Асановић је још једном био бриљантан и лопту скренуо у корнер.

Подгоричани су након тога констатно вршили притисик, али резултата није било.

С друге стране, Језеро је успјело да сачува предност и освоји три јако важна бода. Плављани су из контри успјели и два пута да запријете, али Мирза Ђурђевић и Ндуе Мујеци нису били прецизни.

image

Табела Телеком 1. ЦФЛ

Подгоричанима је ово био трећи пораз, а уписали су исто толико ремија и само двије побједе.

Језеро је стигло такође до друге побједе и налази се само два бода иза освајача дупле круне.

У суботу од 18 сати се састају Рудар и Зета, док ће 60 минута касније снаге одмјерити Искра и Подгорица.

У недјељу од 18 часова играју Сутјеска и Петровац, док ће у 19 сати осму рунду затворити Дечић и Морнар.

17. april 2024 22:38