25/07/2021 u 20:46 h
Marko StojanovićMarko Stojanović

Освета се сервира хладна: Андерлехт поражен у градском дербију након четири деценије

О каквом шоку је ријеч најбоље говори чињеница, да је ово први дерби Брисела након 1979. године који је одигран у највишем рангу, обзиром да је Сен Жилоа од тада па све до данас таворио по нижим ранговима

Андерлехт се обрукао у градском дербију на старту белгијског шампионата. Екипа коју са клупе предводи Венсан Компани, поражена је у градском дербију Брисела од некада великог ривала Сен Жилоа резултатом 1:3. О каквом шоку је ријеч најбоље говори чињеница, да је ово први дерби Брисела након 1979. године који је одигран у највишем рангу, обзиром да је Сен Жилоа од тада па све до данас таворио по нижим ранговима. Дакле навијачи, другог најтрофејнијег клуба Белгије чекали су на прву лигу више од четири деценије, али се очигледно исплатило, на самом старту поражен је највећи ривал на гостујућем терену.

Стријелци на мечу били су Ундав у 20. и 52. минуту и Амани у 73. за Сен Жилоа, док је једини погодак за Андерлехт, дјело је Вершарена у надокнади првог полувремена.

18. april 2024 09:16