Sjajna partija Kola Palmera / EPA-EFE-FOTO: EPA/TOLGA AKMEN
28/09/2024 u 18:17 h

Palmer za istoriju, za poluvrijeme postigao četiri gola

Šesto kolo Premijer lige Engleske definitivno je obilježio Kol Palmer

Fudbaler Čelsija je na meču sa Brajtonom postigao četori gola za jedno poluvrijeme i tako ispisao istoriju Premijer lige. Na kraju je bilo 4:2 za „plavce“, a svih šest golova viđeno je u prvom poluvremenu. Ruter je u 7. minutu goste doveo u vođstvo, a onda je na scenu stupio Palmer.  Najprije je u 21. minutu izjednačio, da bi sedam minuta kasnije sa bijele tačke doveo svoj tim do prednosti.  Igrao se 31. minut kada je viđen najljepši pogodak – Palmer je iz slobodnog udarca savladao golmana Brajtona. Uslijedio je gol Balebe tri minuta kasnije, pa onda i Palmerom četvrti, u 41. minutu.

Arsenal nije uspio da pred svojim navijalima savlada Lester – bilo je 2:2, neriješeno je bilo u duelu Brentforda i Vest Hema, dok je Fulam na gostovanju trijumfovao protiv Notingem Foresta. Na kraju, pobjedu je upisao i Everton – „karamele“ su bile bolje odd Kristal Palasa – 2:1.