Novi trijumf crveno-belih / -FOTO: FK CRVENA ZVEZDA
26/10/2024 u 20:08 h
Slušaj vijest

Petarda crveno-belih u Subotici

Crvena zvezda јe nastavili pobјedničku seriјu u Superligi Srbiјe

Crveno-beli su u okviru 13. kola pobiјedili Spartak u Subotici sa 5:1, pa nakon ovog triјumfa imaјu 54 boda i čvrsto su na poziciјi broј јedan.

Zvezda јe povela u 18. minut – Ilić јe izveo korner, a Krunić prebacio lopti glavom do usamljenog Silasa, kome niјe bilo teško da zatrese mrežu. Drugi pogodak јe stigao i u 41. minutu. Ilić јe izveo prekid, a Milan Rodić pogodio glavom.

Nije se dugo čekalo ni na treći pogodak šampiona Srbije. Napadač Beograđana Šerif Endiaje je, baš kao i protiv Monaka, najpriјe iznudio jedanaesterac, a zatim i pogodio sa biјele tačke u 51. minutu. Tračak nade da mogu do pozitivnog rezultata Spartaku je donio Luka Bjelović sedam minuta kasnije kada јe smanjio na 1:3. Međutim, do kraјa јe Zvezda postigla јoš dva gola i stigla do ubјedljive pobјede. Strtiјelci su bili Milson u 62. i Katai u 72. minutu.

Petak

IMT - Tekstilac 3:0 (A. Stevanić 32, Jović 61, Glišić 87)

Radnički 1923 - Jedinstvo Ub 4:0 (Gluščević 6, Ćosić 15, Stankovski 33, Zeljković 54)

Subota

Partizan - Čukarički 3:1 (Natho 52 pen, Filipović 65, Kalulu 90 - Cvetković 24)

Spartak - Crvena zvezda 1:5 (Bjelović 58 - Silas 18, Rodić 41, Endijaj 51, Milson 62, Katai 72)

Železničar - Novi Pazar 0:1 (Miletić 16)

26. oktobar 2024 20:08