Sa meča u Norveškoj / EPA-EFE-FOTO: EPA/MATS TORBERGSEN
20/08/2024 u 22:58 h

Plej-of za Ligu šampiona: Zvezda izgubila u Norveškoj, Dinamo silan protiv Karabaga

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Bodo Glimta sa 1:2, u prvom meču plej-ofa za ulazak u Ligu šampiona

Norveški prvak je početkom drugog poluvremena stekao dva gola prednosti – precizni su bili Bjertuft u 52. i Mata u 62. minutu, a crveno-beli su do kraja uspjeli samo da smanje prednost. Igrao se 75. minut kada je na centaršut Hvanga odlično reagovao Mimović i pogodio mrežu norveškog prvaka. Tim Vladana Milojevića će u revanšu morati mnogo bolje, a da bi se našli u eliti, Beograđanima je u revanšu potrebna pobjeda od dva gola razlike.

Dinamo je na Maksimiru deklasirao Karabag – 3:0 i već sada, sloodno se može reći, izborio plasman u grupnu fazu Lige šampiona. Zagrepčani su u 29. minutu preko Marka Pjace poveli, a u nastavku susreta je Kulenović sa dva pogotka za nepunih pet minuta dotukao šampiona Azerbejdžana

Veliku prednost pred revanš stekao je i Lil, koji je kao domaćin sa 2:0 savladao Slaviju iz Praga. Meč je prelomljen u drugom poluvremenu, kada su mrežu češke ekipe pogodili Dejvid u Žegrova.