Rafinja i Jamin Jamal / -FOTO: FC BARCELONA FACEBOOK
31/08/2024 u 18:56 h
D.B.D.B.

Ples Barselone na Monžuiku za četvrti ligaški trijumf

Katalonci predvođeni trostrukim strijelcem Rafinjom ostvarili najubjedljiviju pobjedu u Primeri od početka sezone

Četiri utakmice su mali uzorak, ali ako je suditi po dosadašnjim izdanjima, pred fudbalerima Barselone je izuzetno uspješna sezona. Izabranici Hansija Flika su okviru četvrte runde španske La Lige nadigrali i ubjedljivo porazili Valjadolid 7:0(3:0).

Rapsodiju domaćih započeo je Rafinja nakon fantastičnog dubinskog dodavanja Kubarsija u 20. minutu.

Samo četiri minuta kasnije četvrtim prvenstvenim golom Robert Levandovski duplirao je vođsto, da bi se u listu strijelaca neposredno prije odlaska na odmor upisao i Žil Kunde

Za još efikasniju predstavu "blaugrane" u nastavku se pobrinuo najprije Rafinja koji je pogocima u 64. i 72. minutu kompletirao het-trik.

Nijesu se Katalonci tu zaustavili, pa su Dani Olmo i Feran Tores potpuno deklasirali rivala za konačnih 7:0.

U sklopu četvrtog kola u prvenstvu Španije večeras su na programu još četiri duela:

Atletik Bilbao-Atletiko Madrid(19:00), Espanjol-Rajo Valjekano(19:15), Leganes-Majorka(21:30), Valensija-Viljareal (21:30).

15. septembar 2024 12:43