Гол Вујовића недовољан за прекид низа Љешкопољаца од шест мечева без побједе / фото: Дан/Ненад Мандић
23/10/2021 u 17:52 h

Подгорица ремизирала након два пораза

Побједника није било ни у дуелу Зете и Петровца у 12. колу Прве Телеком црногорске лиге

Подгорица и Морнар ремизирали су 1:1 (1:1) у 12. колу Прве Телеком црногорске лиге.

Домаћи су повели у 40. минуту преко Јована Вујовића, који је одлично захватио лопту главом након центаршута Владимира Бољевића из слободног ударца.

Ипак, радост „жутих” је трајала свега пет минута, пошто је Јован Пајовић пред одлазак на одмор изједначио на 1:1.

Марко Ћетковић је, такође из слободног ударца, набацио на петерац, а штопер Барана у маниру расног стријелца у паду, љевицом, послао лопту у мрежу.

Испоставило се да је то коначан исход утакмице.

Екипа из Љешкопоља већ шест утакмица не зна за побједу, али је прекинула низ од два везана пораза.

Дуел Зете и Петровца завршен је идентичним резултати.

Зоран Микијељ је у 33. минуту довео „небескоплаве” у предност, али је велико изненађење потписао деветнаестогодишњи Иван Вукчевић је у 51. минуту.

Раније данас је лидер Сутјеска, савладала у Беранама екипу Језера 2:0 (1:0).

Нишићане је у вођство довео Аугусто Кореа у 24. минуту.

Плављани су оставили много простора Бразилцу, који је дуго вукао лопту и са преко 20 метара је послао у доњи лијеви угао.

Коначан резултат поставио је резевриста Владан Бубања, такође пројектилом, али у горњи десни угао у трећем минуту судијске надокнаде времена.

Рудар и Дечић су подијелили бодове под Голубињом 1:1 (0:1).

Тузани су повели голом Иљира Цамаја, два минута прије одласка на одмор.

Нападач гостију је прво на средини терена одузео лопту Алекси Голубовићу, прослиједио је у празан простор Јовану Николићу, који је погодио стативу, а робусни шпиц је добро испратио акцију и из трка фудбал закуцао у мрежу.

Рудар је изједначио у 49. минути, након одличне акције.

Душан Живковић је гурнуо лопту ка Закарији Сураки, Ганац је прослиједио на лијеву страну Огњену Гашевићу, који је убацио на петерац, а Вук Стриковић је из другог плана главом спровео иза леђа Стефана Поповића.

На полувремену последњег меча 12. кола Прве Телеком лиге између Искре и Будућности резултат је 1:1.

18. april 2024 22:34