Роналдо сјајан на повратку / - Фото: Твитер
11/09/2021 u 17:55 h

Повратнички деби из снова, Роналдо постигао два гола и запалио "Олд Трафорд"

Фудбалери Манчестер јунајтеда савладали су Њукасл са 4:1 на Олд Трафорду у четвртом колу њемачке Бундеслиге

Меч је обиљежио повратнички деби Кристијана Роналда који је разгалио душу навијачима Јунајтеда и подсјетио на дане када је први пут носио дрес "Црвених ђавола".

Јунајтед је до вођства дошао у надокнади првог дијела када је погодио сјајни Роналдо.

Ипак, Њукасл је до поравнања дошао у 56. минуту и то преко Хавијера Манкиља.

Само шест минута касније Роналдо је опет био у центру пажње - Лук Шо је асистирао, а сјајни Португалац је поново погодио за ново вођство свог тима.

На високих 3:1 за Јунајтед повисио је Бруно Фернандеш поготком у 80. минуту, а коначних 4:1 поставио еј Џеси Лингард у 92. минуту.

Јунајтед је лидер на табели са 10 бодова, док је Њукасл на зачељу са само једним бодом.

Побједу је остварио и Манчестер сити који је као гост надиграо Лестер са 1:0. Једини гол за "Грађане" постигао је Бернардо Силва у 62. минуту. Сити је сада други са девет бодова.

До прве побједе стигао је и Арсенал који је као домаћин савладао Норич са 1:0 голом Пјера Емерика Обамејнага у 66. минуту.