Sa meča na ”Vestfalenu” / EPA-EFE-FOTO: EPA/CHRISTOPHER NEUNDORF
27/09/2024 u 23:04 h

Preokret Dortmunda, od 0:2 do 4:2

U prvoj utakmici petog kola njemačke Bundeslige, fudbaleri Dortmunda su pred svojim navijačima savladali Bohum

Bohum je vodio sa 2:0 do pred kraj prvog poluvremena, ali je ostatak meča u potpunosti pripao Dortmundu koji je na kraju slavio sa 4:2. Ovim trijumfom Dortmund se probio na drugo mjesto sa 10 osvojenih bodova, dva manje od vodećeg Bajerna, dok je Bohum ostao na začelju tabele sa samio jednim osvojenim bodom.

Bero je u 16. minutu doveo doveo Bohum u vođstvo, a samo pet minuta kasnije je usledio novi šok za domaće navijače, kada je De Vit duplirao prednost gostiju. Na isteku prvog diela „milioneri“ su smanjili preko Girasija, a onda se u nastavku desio preokret.

Dortmund je u 62. minutu dobio jedanaesterac, koji je realizovao Emre Džan za 2:2. Nastavili su domaći nakon toga sa atacima ka golu Bohuma, a u 75. minutu Girasi je svojim drugim pogotkom na meču donio prednost „milionerima“ – 3:2. Pobjedu svoje ekipe ovjerio je Enmeha golom u 81. minutu.

27. septembar 2024 23:05