Drugi pogodak Pavlidisa za trijumf ”helena” na Vembliju / EPA-EFE-ANDY RAIN
10/10/2024 u 23:17 h
D.K.D.K.

Remi na "Olimpiku", Pavlidis srušio Englesku na "Vembliju"

Nastavljena Liga nacija

Derbi treće runde A divizije Lige nacija u okviru grupe 2 na "Olimpiku" završen je bez pobjednika - Italija i Belgija podijelili su bodove u veoma uzbudqivom meču.

"Azuri" su imali vođstvo 2:0 i dominirali, a onda ih je skupo koštala glupost Pelegrinija koji je dobio crveni karton u finišu prvog poluvremena. De Kujper je vratio "crvene đavole" u meč lijepim golom u 42. minutu, da bi konačnih 2:2 potpisao Trosar u 61.

U Budimpešti, prema očekivanju Francuska je opravdala ulogu favorita protiv Izraela i stigla do drugog trijumfa.

Iznenađenje večeri priredila je Grčka, koja je na "Vembliju" srušila Englesku u derbiju B divizije i zadržala maksimalan učinak. Junak "helena" koje je preporodio srpki stručnjak Ivan Jovanović bio je Konstatelis Pavlidis, dvostruki strijelac u 49. i četvrtom minutu nadoknade.

U drugom duelu grupe 2, Republika Irska je do prvog slavlja došla nakon preokreta protiv Finske u Helsinkiju.

Derbi grupe 3 u okviru B divizije pripao je Norveškoj koja je ubjedljivom pobjedom nad Slovenijom izbila na čelo, uz dva gola Erlinga Halanda, dok je Austrija bila prejaka za Kazahastan.

Važnu pobjedu na gostovanju u Rigi ostvarila je Sjeverna Makedinija u C diviziji protiv Letonije, dok su Farska Ostrva i Jermenija remizirali.