Бејл се није наиграо поред Родригеза / EPA-EFE - TOLGA BOZOGLU
12/06/2021 u 17:01 h

Реми у Бакуу

Швајцарци и Велшани након успаванке у првом полувремену, након одмора играли офанзивније

Фудбалери Швајцарске и Велса ремизирали су 1:1 (0:0) у Бакуу на отварању данашњег програма Европског првенства.

„Сајџије” су повеле у 49. минуту.

Ђердан Шаћири је одлично извео корнер, а Брис Емболо главом спаковао лопту у мрежу.

Швајцарци су се након тога повукли, што им се обило о главу у 74. минуту, када је након прекида и центаршута Џо Морела, Кифер Мур, главом матирао Јана Зомера.

У првом полувремену су фудбалери из земље сира и чоколаде имали јалову инцијативу, али су „змајеви” први запријетили у 15. минуту.

Данијел Џејмс је заврнуо са лијеве стране, Мур шутирао главом под пречку, а Зомер рефлексно пребацио лопту преко гола.

Шест минута касније је на другој страни Фабијан Шер, након корнера, петом скренуо лопту ка мрежи, али је Дени Ворд ногом одбранио.

Нападач Швајцарске, Харис Сеферовић је био расположен за игру.

Међутим, није био концентрисан у завршницама акција.

Сеферовић је идеалну прилику пропустио у судијској надокнади првог полувремена.

Емболо се добро заградио у срцу шеснаестерца ривала, одложио лопту на десни ћошак петерца, а Сеферовић очајно шутирао.

У 49. минуту је Емболо као брзи воз прошао кроз одбрану Велса, шутирао са ивице шаснаестерца, Ворд одбио у корнер из којег су изабраници Владимира Петковића поентирали.

У 85. минуту су Швајцарци други пут затресли мрежу, тачније Марио Гаврановић у првом контакту с лоптом, али је погодак резервисте поништен због офсајда, након интервенције из ВАР собе.

Покушао је Емболо у 90, поново главом.

Ворд је овог пута био на висини задатка, па су Велс и Швајцарска ремизирали у свом првом међусобном сусрету на шампионатима Старог континента.

На отварању шампионата, Италија је у петак савладала Турску са 3:0.

У другом колу А групе, 16. јуна се састају Турска – Велс (18) и Италија – Швајцарска (21).

27. april 2024 01:48