Тренутак када је Ремзи ”начео” Турке / EPA-EFE - NAOMI BAKER/POOL
16/06/2021 u 20:00 h

Ремзи и Робертс пресудили Турцима

Герет Бејл промашио једанаестерац и уписао двије асистенције

Побједом над Турском 2:0 (1:0) у другом колу А групе, фудбалери Велса практично су осигурали пласман у нокаут рунду Европског првенства.

За Арона Ремзија је у 42. минуту била трећа срећа.

Офанзивни везни Јувентуса је пропустио двије стопостотне прилике, на асистенције Герета Бејла.

Веза „змајева” је прорадила у финишу првог полувремена.

Бејл је са центра „посјекао” лопту, Ремзи се убацио иза леђа штопера Турске, примио је на груди и послао испод Угурчана Чакира.

Екипа Шенола Гунеша је могла до изједначења у 54. минуту.

Ченгиз Ундер је из корнера заврнуо на даљу стативу, Мерт Демирал главом спустио лопту на петерац, гдје је Бурак Јилмаз послао „бубамару” високо преко пречке.

У 60. минуту је прва звијезда Велса, Бејл, кренуо у карактеристичан продор по десној страни и натјерао Зекија Челика да га оборио на рубу шеснаестерца.

Португалски арбитар Артур Диаш је без размишљања показао на бијелу тачку.

Тада је потврђено неписано фудбалско правило да играч над којим је начињен пенал не смије да га шутира.

Бејл је узео залет, потом застао, да би на крају лопту са 11 метара послао високо преко пречке.

Капитен Велшана је тако постао први играч од 2000. године и легендарног Шпанца Раула, који на европским шампионатима није погодио ни оквир гола са „креча”.

Само пар секунди касније, офанзивац Тотенхема је кренуо у спринт на неодлучног Чакира, који је дуго држао лопту.

Ушао је Бејл у шут голману Турске, а лопта се од блока замало није одбила у мрежу.

Промашаји Велшана су дали снагу Јилмазу и друговима.

Растрчали су се Турци, притискали ривала, али им је фалио завршни пас пред противничким шеснаестерцем.

Острвљани су могли ријешити питање побједника у 79. минуту, када је неуморни Ремзи центрирао на другу стативу, Бејл надскочио Демирала и шутирао главом.

Ипак, Чакир је био сигуран.

У 87. минуту су Турци имали последњу шансу да извуку реми.

Хакан Чалханоглу је извео корнер, Демирал добро тукао главом, Дени Ворд обранио.

Велшанима су у финишу Турци оставили пространства.

Бејл је у судијској надокнади, као на тацни, послужио Харија Вилсона, резервиста поткопао лопту преко гола.

Капитен Велса је и сам покушао неколико секунди касније, Чакир одбранио.

Голман Турске ипак ништа није могао у 90+4. минуту.

Бејл је одиграо за Конора Робертса на петерцу, а дефанзивац ставио тачку на утакмицу која је играна на Олимпијском стадиону у Бакуу.

26. april 2024 07:52