Трећа побједа Пљевљака / - фото: Дан
18/09/2021 u 19:50 h

Рудар везао трећу побједу

Пљевљаци у 8. колу Прве Телеком црногорске лиге головима Душана Живковића у 57. минуту из једанаестерца и Сураке Закарије, 10 минута касније, савладали Зету

Фудбалери Рудара савладали су Зету 2:0 (0:0) у првом мечу суботњег програма осмог кола Прве Телеком црногорске лиге.

Пљевљаци су до треће везане побједе у сезони дошли головима Душана Живковића у 57. минуту из једанаестерца и Сураке Закарије, 10 минута касније.

Оба тима су у првом полувремену имала по једну шансу.

У 14. минуту је нападач домаћих Никша Вујановић прошао са десне стране ка шеснаестерцу, тукао по средини, а голман Голубовчана Александар Караџић интервенисао.

Изабраници Драгољуба Ђуретића су стопостотну шансу пропустили у 30. минуту.

Огњен Ђиновић је преварио чувара на лијевој страни, центрирао на петерац, а Иван Вукчевић главом погодио пречку.

Пљевљаци су кренули агресивније након одмора.

Заракарија је у 49. минуту центрирао са десне стране, Вујановић шутирао из трка и погодио спољни дио мреже.

Минут касније је искоса покушао Огњен Гашевић, али је Караџић био опрезан.

Голман Зете није могао ништа да уради у 57. минуту.

Млади чувар мреже је „прочитао” да ће Душан Живковић са бијеле тачке шутирати у доњи лијеви угао, али је остао „кратак”.

Претходно је у казеном простору оборен Иван Бојовић.

Грешку дефанзиваца гостију у 67. минуту, Закарија је искористио да дуплира предност Рудара.

Ђиновић је вратио ризичан и непрецизан пас Звонку Цеклићу, интернационалац из Гане је прихватио лопту и послао је кроз ноге Караџићу.

Зећани су се тек од 75. минута ослободили притиска домаћих.

Повратник у екипу из Голубоваца, Марко Бурзановић је у 76. минуту показао какав је мајстор.

Добро се снашао у казененом простору ривала, упослио Ђорђија Вукчевића, а резервиста са пет метара шутирао право у голмана Јасмина Аговића.

Могли су домаћи у 84. минуту до трећег гола.

Илија Вујовић је упослио Закарију који се у пријему ослободио ривала, затим тукао снажно, Караџић одбио.

На одбитак је натрчао Гашевић, али је шутирао у Срђана Крстовића.

Добро су домаћи комбиновали три минута касније, када је Лазар Вучићевић послао лопту у простор за Милоша Зечевића.

Популарни Микац је ипак отишао сувише укосо и Караџић је интервенисао.

Вукчевић је у последњем минуту покушао да постигне почасни гол за Зету.

Нападач гостију је ипак био предалеко од гола, тако да је његов ударац главом био лак плијен за Аговића.

Језеро је у петак изненадило Будућност у Подгорици (0:1).