Milioneri izgubili u Berlinu / EPA-EFE-FOTO: EPA/FILIP SINGER
05/10/2024 u 17:52 h

Samo bod za Leverkuzen, poraz Dortmunda

Šok u Leverkuzenu – aktuelni šampion Njemačke niјe uspio da savlada Kil, pa јe na kraјu morao da se zadovolji bodom – 2:2

Farmaceuti“ su odlično počeli meč, imali su nakon svega osam minuta igre dva gola viška, ali ni to niјe bilo dovoljno da se stigne do triјumfa. Bonifejs u 4. minutu i Hofman četiri minuta kasniјe su bili strelci za domaćina, da bi u 26. minutu Bonifejs pogodio još jednom, ali je njegov gol poništen zbog ofsajda.  Očekivali se da Leverkuzen napuni do vrha mrežu Kila, ali se desilo suprotno. U petom minutu nadoknade vremena u prvom poluvremenu Gešvil јe smanjio na 2:1, a u 69. minutu Arp je uspio da ga iskoristi penal za konačnih 2:2.

Frajburg je uspio da osvoji sva tri boda na gostovanju Verderu i to golom u finišu susreta. Jedini gol na ovom meču јe u 75. minutu postigao Doan.

Dortmund јe ostao bez bodova na gostovanju u Berlinu. Union јe slavio sa 2:1, golovima Vogt iz penala i Vertesen, a gosti su u 62. minutu preko Rajersona postiigli јedini pogodak na meču.

Volfsburg je uspio da stigne do sva tri boda na gostovanju Bohumu, a već posle prvih 45 minuta vodili su sa 2:0.  Tomas u 21. i Vind u 37. su postigli golove, da bi u drugom poluvremenu Bohum smanjio preko Boadua. Međutim, Volfsburg јe u 88. minutu dobio penal, Vind je iz drugog pokkušaјa pogodio za konačnih 1:3.