Hari Kejn / EPA-EFE-FOTO: EPA/ANNA SZILAGYI
23/09/2023 u 17:47 h

Sedmica Bajerna, het-trik Hari Kejna

Lajpcig slavio na gostovanju u Menhengladbahu, minimalac Dortmunda protiv Volfsburga

Bajern je u sedmoj brzini. Bavarci su u okviru 5. kola Bundeslige deklasirali sastav Bohuma – 7:0 i zadržali prvo mjesto na tabeli. Mreža gostiju se prvi put zatresla u 4. minutu, kada je precizan bio Čupo-Moting. Osam minuta kasnij Hari Kejn je duplirao prednost, a u 29. minutu Matijas de Liht iskoristio asistenciju asistenciju Džošue Kimiha i povisio da 3:0. Serija golova u prvom poluvremeni okončana je u 38. minutu. Kejn je bio asistent, a Leroj Sane egzekutor. Svoj drugi gol na meč Kejn je postigao u 54. minutu iz jednaesterca, potom je strijelac bio i Tel, a na kraju je  kapiten reprezentacije Engleske kompletirao briljantnu partiju trećim pogotkom u 88. minutu.

Borusija Dortmund je trijumfovala protiv Volfsburga sa 1:0, a strelac je bio Marko Rojs u 68. minutu. Identičnim rezultatom je Lajpcig slavio u Menhengladbahu (strijelac Timo Verner). Pobjede u ovom kolu ostvarili su Augsburg protiv Majca, odnosno Hofenhajm na gostovanju Union Berlinu.

Augsburg – Majnc 2:1 (Demirović 15, 45 – Ažorke 6)

Menhengladbah – Lajpcig 0:1 (Verner 75)

Bajern – Bohum 7:0 (Čupo-Moting 4, Kejn 13, 54p, 88, De Liht 29, Sane 38, Tel 81)

Borusija Dortmund – Volfsburg 1:0 (Rojs 68)

Union Berlin – Hofenhajm 0:2 (Kramarić 22, Bejer 38)

20. maj 2024 03:26