23/08/2024 u 21:11 h
D.B.D.B.

Selta preokretom do trijumfa protiv Valensije

Duelom u Vigu počela je druga runda Primere

Malo ko je očekivao da će fudbaleri Selte nakon dva kola španske La Lige imati maksimalan učinak. Međutim, upravo je to slučaj, pošto je ekipa iz Viga, posle Alavesa na svom terenu nadigrala i Valensiju 3:1(2:1).

Gosti sa "Mestalje" su rano stigli do vođstva, pošto je u 14. minutu za 1:0 pogodio Diego Lopez.

Ipak, prednost je već do poluvremena bila na strani domaćih. Izjednačenje Selti donio je Oskar Mingeza u 23. minutu, dok je za potpuni preokret pet minuta kasnije zaslužan Jago Aspas. Isti igrač imao je priliku u finišu prvog dijela da uveća na 3:1, ali je bio neprecizan sa bijele tačke.

Da osigura ostanak tri boda na stadionu "De Balaidos" pobrinuo se Fran Beltran na pola sata prije kraja utakmice.

U jedinom preostalom meču druge runde, kada je u pitanju današnji program snage će odmjeriti Sevilja i Viljareal od 21:30.

11. septembar 2024 09:58