Са меча Атлетико - Хетафе / - Фото: Твитер
12/02/2022 u 23:02 h

Шест голова за једно полувријеме у Мадриду, Атлетико са играчем мање до побједе у 89. минуту

Фудбалери Атлетико Мадрида савладали су Хетафе са 4:3 на свом стадиону у мечу 24. кола шпанске Ла лиге

Атлетико је тако након пораза од Барселоне у прошлом колу забиљежио позитиван резултат након праве драме.

Први до вођства на вечерашњем мечу дошао је Атлетико и то у 19. минуту када је погодио Анхел Кореа.

Неких седам, осам минута касније Атлезтико је дулирао предност када је погодио Матеус Куња.

Гости се враћају у игру у 30. минуту када је погодио Борха Мајорал.

Седам Минута касније Хетафе долази до поравнања, а овога пута погодио је млади Турчин Енес Унал и то са пенала.

Опет је Унал добио прилику да погоди са бијеле тачке пет минута касније и искористио је прилику, па је Хетафе повео 3:2.

Домача екипа је до поравнања на 3:3 стигла у надокнади првог дијела када је погодио Кореа, други пут на овом мечу.

У другом полувремену није било толико узбиђења, али је меч свакако био одличан. Атлетико је од 58. минута играо са играчем мање када је Фелипе добио црвени картон.

Побједу "Јорганџијама" обезбиједио је Марио Хермосо у 89. минуту на додавање Жоаа Феликса.

Свих 90 минута у дтресу Атлетика одиграо је црногорски штопер Стефан Савић.

Након овог тријумфа Атлетико је четврти са 39 бодова, док је Хетафе на 15. позицији са 25.

18. maj 2024 08:51