Римски дерби / - Фото: Твитер
26/09/2021 u 19:55 h

Сјајан римски дерби, Сари надмудрио Муриња, славље Лација

Фудбалери Лација савладали су Рому као номинални домаћини са 3:2 у дерби мечу шестог кола италијанске Серије А

Одличан римски дерби одиграла су два ривала, а на крају је више разлога за задовољство имао тим Мауриција Сарија у односу на екипу Жозеа Муриња.

Лацио је до вођства дошао у 10. минуту када је погодио српски репрезентативац Сергеј Милинковић-Савић на асистенцију Фелипеа Андерсона.

Небеско плави су дуплирали предност девет минута касније преко Педра, а Ћиро Имобиле је био асистент.

Рома се вратила у живот пет минута прије краја првог дијела када је погодио Рожер Ибањез.

И у другом полувремену настављено је у истом ритму, ређале су се шансе, а Лацио је на 3:1 повисио у 63. минуту голом Фелипеа Андерсона, а опет је Имобиле био асистент.

Рома се поново вратила у живот шест минута касније када је Џордан Верету био сигуран са бијеле тачке.

Ипак, "Вучица" није успјела да дође и до изједначења, па је Лацио славио дошавши до треће побједе.

Лацио је сада шести на табели са 11 бодова, док је Рома четврта са 12.

27. april 2024 00:26