Verder stigao do boda / EPA-EFE-FOTO: EPA/CHRISTOPHER NEUNDORF
26/10/2024 u 20:46 h
Dan PortalDan Portal
Slušaj vijest

Šmid u 90. minutu ostavio Leverkuzen bez pobjede

Fudbaleri Verdera i Bajer Leverkuzena remizirali su 2:2, u meču osmog kola nјemačke Bundeslige

Čitave prošle sezone akutelni šampion Nјemačke bio je furiozan u završnicama utakmica i do bodova stigao golovima u i nakon 90. minuta, ali je mu јe u ovom susretu sreća okrenula leđa, јer su "farmaceuti" ostali bez pobјede u poslednjim sekundama meča.

Leverkuzen јe poveo u 30. minutu golom napadača Viktora Bonifejsa koji je iskoristio dobar centaršut Žeremija Frimponga sa desne strane. Verder je do izjednačenja došao u 74. minutu kada je Marvin Dukš glavom šutirao u suprotan ugao i ostavio nemoćnog golmana gostiju Hradeckog. Samo tri minuta kasniјe šampion Njemačke јe opet imao vođstvo. Prednost ekipi trenera Ćabi Alonsa vratio je autogolom defanzivac ekipe iz Bremena Feliks.

Ipak, u 90. minutu domaćin je došao do velikog boda. Sјaјan pogodak sa ivice kaznenog prostora postigao je Romano Šmid i tako postavio konačnih 2:2.

26. oktobar 2024 20:46