Kairinen donio bod Sparti / EPA-EFE-ANNA SZILAGYI
01/10/2024 u 20:51 h

Sparta odoljela Štutgartu, Brest silan u Salcburgu

"Švabama" samo bod

Drugo kolo Lige šampiona startovalo je večeras sa dva meča - Sparta je odoljela Štutgartu i osvojila važan bod (1:1) na "Mercedes Benc areni", dok je Brest očitao lekciju Salcburgu na terenu austrijskog vicešampiona i slavio sa 4:0.

Štutgart je rano poveo golom Mijoa u 7. minutu, da bi konačnih 1:1 u 32. minutu postavio finski reprezentativac Kairinen evrogolom iz "slobodnjaka". Za četvrti bod Sparte, dok je Štutgart upisao prvi, ali nije uspio da oprvada ulogu favorita pred svojim navijačima, iako je dominirao u drugom poluvremenu.

Brest je nakon startne pobjede nad Šturmom pred svojim navijačima, ubjedljivo savladao i drugog autsrijskog predstavnika, Salcburg (4:0) i ima maksimalan učinak nakon dva kola. Dvostruki strijelac za Brest bio je Sima u 24. i 70, a mrežu domaćina pogađali su i Kamara u 66, Pereira-Laž u 76. minutu.

Rezulati 2. kola: Štutgart - Sparta Prag 1:1 (1:1) (Mijo 7 - Kairinen 32), Salcburg - Brest 0:4 (0:1) (Sima 24, 70, Kamara 66, Pereira-Laž 76). Od 21.00: Arsenal - Pari Sen Žermen, Barselona - Jang bojs 21.00, Bajer Leverkuzen - Milan, Borusija Dortmund - Seltik, Inter - Crvena zvezda, PSV - Sporting 21.00, Slovan - Mančester siti.

01. oktobar 2024 20:55