Dani Pareho / -FOTO: VILLARREAL CF FACEBOOK
27/08/2024 u 00:00 h
D.B.D.B.

Spektakularan trijumf Viljareala na otvaranju treće runde Primere

Selta poklekla na "El Madrigalu" u 100. minutu

Fantastičnu predstavu priredili su fudbaleri Viljareala i Selte u uvodnoj utakmici trećeg kola španske La Lige. "Žuta podmornica" slavila je 4:3(1:2) i tako barem do sjutra izbila na vrh tabele.

Gosti iz Viga su prvu stigli do vođstva u 12. minutu golom Borhe Inglesijasa. Odgovor domaći uslijedio je 14 minuta kasnije kada je na 1:1 izjednačio Serđi Kardona. Novu prednost Selti donio je Oskar Mingeza u 31. minutu.

Na novi pogodak čekalo se do 60. minuta, a duel je u egal vratio Tjerno Bari

Za potpuni preokret Viljareala zaslužan je igrač gostujućeg sastava Žalison, koji je zatresao sopstvenu mrežu u 64. minutu.

Uzbuđenjima tu nije bio kraj, pošto je na 10 minuta prije isteka regularnog toka Karl Starfelt izjednačio na 3:3.

Ipak, tri boda će ostati na "El Madrigalu", a junak domaćih bio je Dani Pareho, koji je posle promašenog jedanesterca u 10. minutu nadoknade, iz odbitka bio pribran, te postavio konačnih 4:3 i priredio veliko slavlje svojim pristalicama.

Utorak: Majorka-Sevilja(19:00), Rajo Valjekano-Barselona(21:30).

20. septembar 2024 03:09