Sjajna partija Strahinje Pavlovića / EPA-EFE-ANDREJ CUKIC
05/09/2024 u 23:05 h

Srbija odoljela Španiji, Ronaldo postigao 900. gol, San Marino za istoriju

"Orlovi" uspjeli da osvoje veliki bod protiv prvaka Evrope

Desetkovana povredama selekcija Srbije uspjela je da odoli Španiji, uspjela je da osvoji veliki bod protiv prvaka Evrope na stadionu "Rajko Mitić" (0:0) na startu A divizije Lige nacija. Bod koji će mnogo značiti mladim igračima, koji su izgarali na terenu, borili se za svaku loptu i koji su nagrađeni za takav pritsup. Bila je to jedna od najboljih pratija "orlova" u eri selektora Dragana Stojkovića. Da je Luka Jović u 34. minutu iskoristio zicer možda bi se Srbija radovala i velikom skalpu protiv selekcije koja je dominantno prije manje od dva mjeseca osvojila titulu na Euru u Njemačkoj. Ipak, i bod je ogroman za "orlove".

Imala je istina Španija svojih šansi, ali nije uspjela da ih materijalizuje, mreža Predraga Rajkovića ostala je netaknuta na najvećem srpskom stadionu.

U drugom susretu grupe 4, Danska je u Kopenhagenu u finišu srušila Švajcarsku (2:0).

Portugalija je u derbiju grupe 1, u Lisabonu savladala Hrtvatsku (2:1), uz 900. gol u karijeri Kristijana Ronalda koji je postavio još jedan rekord koji će teško u skorijoj budućnosti biti srušen. Koliko mu je značio najbolje pokazuje dirljiva scena - Ronaldo je pao na koljena, uhvatio se za glavu i zaplakao. Tom prilikom cio stadion mu je skandirao.

Peti septembar ostaće zapisan i u analima fudbalske reprezentacije San Marina, koja je u okviru D divizije uspjela da savlada Lihtenštajn 1:0 i tako ostvarila prvu pobjedu nakon punih 20 godina, odnosno 140 odigranih utakmica.

Heroj je bio Niko Sensoli koji je gol za pobjedu postigao u 52. minutu i tako svoje ime upisao zlatnim slovima u istoriju reprezentacije svoje zemlje, koja trenutno zauzima posljednje mjesto na FIFA rang listi.