31/08/2024 u 18:04 h
Dan PortalDan Portal
Slušaj vijest

Štutgartu malo dva gola viška, nula Dortmunda

Fudbaleri Štutgarta igrali su neriješeno 3:3 protiv Majca, u utakmici drugog kola Bundeslige

Rival Crvene zvezde u Ligi šampiona nije uspio je da upiše tri boda na ovom meču. Milo je pogodio već posle osam minuta igre, dok je posle 15 minuta na semaforu stajalo 2:0, jer je Leveling na asistenciju Nubela bio precizan.  Ipak, Nedim Amiri je u 43. minutu smanjio prednost Švaba udarcem sa bijele tačke. Burkard je donio izjednačenje ekipi Majnca, ali Štutgart relativno brzp ponovo došao do prednosti stigao Fabijana Ridera.  Kada su svi mislili da je kraj Majnc je ponovo došao do izjednačenja i na kraju do boda na ovom teškom gostovanju i to preko Lajtča u nadoknadi vremena.

Fudbaleri Borusije Dortmund su razočarali na gostovanju Verderu iz Bremena, gdje se utakmica završila bez golova. Ekipa Volfsburga posle dobre utakmice protiv Bajerna sada je na gostovanju novajliji u Bundesligi ekipi Kila slavila sa 2:0. Strijelci za Vukove su bili Maksiilijan Arnold u 27. i Sebastijan Borno samo tri minuta kasnije.

Goleadu smo videli i u Ajntrahtu, gde je domaća ekipa došla do pobede u meču protiv Hofenhajma sa 3:1, dok je Menhengladbah je na gostovanju Bohumu slavio prvu pobjedu u novoj sezoni Bundeslige.

Rezulati i strijelci

Ajntraht – Hofenhajm 3:1 (Ekitike 24, Larson 33, Marmuš 56 – Kramarić 54)

Kil – Volfsburg 0:2 (Arnold 27, Borno 30)

Štutgart – Majnc 3:3 (Milo 8, Leveling 15, Rider 88 – Amiri(p) 43, Burkard 62, Lajtč 90+4)

Bohum – Menhengladbah 0:2 (Klajdinst 67, Onora 78)

Verder – Dortmund 0:0

16. septembar 2024 21:26