Inter bolji od Rome / EPA-EFE-MATTEO BAZZI
29/10/2023 u 20:03 h

Tiram matirao Romu i vratio Inter na vrh

Zaslužena pobjeda "neroazura"

Inter je dominirao u derbiju protiv Rome, a gol za pobjedu (1:0) postigao je Markus Tiram koji je u 81. minutu krunisao odličnu akciju. Inter se tako vratio na vrh, sa dva boda više od Juventusa i četiri od Milana koji gostuje aktuelnom šampionu Napoliju od 20 sati i 45 minuta.

Nije uspjela Roma da se odbrani, nije uspjela u svojoj namjeri, pošto je u napadu bila bezopasna. Tim Simonea Inzagija je imao nekoliko prilika, jednu je materijalizovao i upisao osmu recku u Seriji A.

Roma je nakon četvrtog poraza ostala na osmoj poziciji sa 14 bodova, čak 11 manje od Intera.

Monca i Udineze podijelili su bodove na ravne časti.

Rezultati 10. kola (danas): Inter - Roma 1:0 (0:0) (Turam 81), Monca - Udineze 1:1 (1:1) (Kolpani 27 - Luka 67), Kaljari - Frozinone 4:3 (0:2) (Oristanio 72, Makumbu 76, Pavoleti 90+4, 90+6 - Sule 23, 37, Brešijanini 49), Napoli - Milan (20.45).

19. septembar 2024 15:32