Може ли Мората да одведе Шпанце у полуфинале? / EPA-EFE - STUART FRANKLIN/POOL
02/07/2021 u 17:51 h
Marko StojanovićMarko Stojanović

(КРАЈ) Четвртфинале Европског првенства: Ојразабал одвео Шпанце у полуфинале након пенала

Након једанаестераца Шпанија иде даље, а Шпанце је у наредну рунду одвео Ојразабал који је погодио у последњој серији, као и голман Симон, који је бриљирао у овој пенал серији. Побједник дуела у 21 час, између Италије и Белгије биће ривал Шпанији у полуфиналу.

Ојразабал погађа и води Шпанију у полуфинале Европског првенства.

Варгас преко гола, Швајцарци вечерас немају среће

Морено је погодио, Шпанија води 2:1

Аканђи ће шутирати, али Симон брани, голмани у главној улози

Зомер је одбранио шут, Швајцарци поново имају предност пенала

Фабијан Шар изводи другу серију за Швајцарску, брани Симон, поново смо на почетку 1:1

Олмо погађа за 1:1

Гаврановић и Симон очи у очи, 1:0 за Швајцарце

Први ће шутирати Бускетс, који је погодио стативу, иако је Зомер погријешио страну

Крај и продужетака, пенали ће одлучити првог полуфиналисту.

Још само минут игре

119. минут У игру ће ући Родри умјесто Педрија

118. минут Пуцају Шпанци из свих оружја, али не дозвољава им Зомер ништа.

116. минут Олмо је центрирао, Бускетс сјајно надскочио одбрану, али Зомер сигуран.

Статистика је неумољива, 23 шута Шпанаца и само осам Швајцараца, али резултат је и даље 1:1

113. минут Поново Олмо, али неће лопта у гол.

111. минут Покушао је и Олмо, али Зомер је закључао свој гол. Остаје 1:1

110. минут Каква прилика за Љорентеа, али Родригез је сјајно уклизао и блокирао. Швајцарци феноменални у одбрани

106. минут Почео је и други продужетак, још 15 минута до краја, да ли ћемо гледати пенале и у овом мечу

Готов је први продужетак, још 15 минута да сазнамо првог полуфиналисту.

Још минут судијске надокнаде у првом продужетку

104. минут Какав ударац Ојразабала, али поново Зомер. Шта ради швајцарски голман

102. минут Каква одбрана Зомера, Морено је имао прилику да га савлада, али швајцарски голман не дозвољава Шпанцима да дођу у вођство

101. минут Излази малерозни Закарија, у игри је Фабијан Шар

99. минут Поново Шпанци нападају, али никако да добре акције крунишу голом, остаје 1:1

97. минут Добар ударац Олма, погодила је лопта његовог саиграча, и отишла поред гола, поново је било опасно.

96. минут Добар шут Албе, али Зомер сигуран поново, корнер за Шпанце

93. минут Каква прилика за Морена, са пет метара је шутирао али поред гола. Пропуштају Шпанци велику прилику

Почео је први продужетак, и одмах измјена у редовима Шпаније, Ојразабал умјесто Ферана Тореса

Краааај. И у овом дуелу ћемо гледати продужетке.

90. +1. Маркос Љоренте умјесто Кокеа у редовима Шпаније, Зубер иде вани, умјесто њега Фашнат

Још четири минута судијске надокнаде

87. минут Алба је остао на земљи након дуела са Гаврановићем

81. минут Тактичка двострука измјена у редовима Швајцараца, Ђибрил Соу умјесто стријелца Шаћирија, а на клупу ће и Харис Сеферовић, умјесто њега Марио Гаврановић.

Још десет минута плус судијска надокнада

77. минут Фројлер добија црвени картон због старта над Мореном

77. минут Била је обо добра прилика за Шпанију, али Зомер је био сигуран

75. минут Добра замисао Азпиликуете, сјајан пас у петерац, али на другој стативи није било његових саиграча, остаје 1:1

73. минут Швајцарци све опаснији

68. минут ГОООООЛ Шаћири је поравнао резултат, 1:1

67. минут Ево и првог жутог картона добија га Видмер

64. минут Зубер је био у опасној прилици, али Симон је сјајно одбранио, само корнер за Швајцарце

59. минут Опасан ударац Ферана Тореса, али Сеферовић га је блокирао, корнер за Шпанце

55. минут Каква прилика за Закарију, лопта је прошла тик поред стативе, остаје 0:1

54. минут Ђерар Морено улази мјесто Алвара Морате, изненађујућа измјена у редовима Шпаније

47. минут Мората је сјајно пронашао Олма, овај одлично шутирао а Зомер још боље одбранио. Ипак свиран је офсајд, остаје 0:1

Почело је друго полувријеме на Санкт Петербург Арени

Крај првог полувремена

45. минут Само минут судијске надокнаде у првом полувремену

41. минут Зубер је изашао сам на Симона, али Оливер је досудио офсајд, иако су Швајцарци тражили једанаестерац, и даље 0:1

39. минут Пријете Швајцарци из прекида, Видмер је покушао главом, али поново преко гола

34. минут Швајцарци све опаснији, корнер ће извести Шаћири, али Аканђи шутира главом преко гола, остаје 0:1

32. минут Швајцарци полако успостављају равнотежу

25. минут Добро је шутирао Азпиликуета главом након корнера, али Зомер је сигуран, остаје 0:1

23. минут Варгас улази умјесто Ембола, прва измјена у редовима Швајцарске

22. минут Запријетили су и Швајцарци, добар пас за Сеферовића, али Симон је први стигао до лопте, остаје 0:1

19. минут Шпанци су се заиграли испред свог казненог простора, корнер за Швајцарце, Емболо се жали на повреду

15. минут Посјед на страни Шпаније, и добиће слободан ударац на неких 17 метара, Закарија је фаулирао Морату

8. минут ГОООООЛ Какав ударац Жорди Албе, и лопта се одбила од Закарије и ушла у гол, води Шпанија 0:1

7. минут Шутирао је Шаћири, али Симон је одбранио, ипак је досуђен офсајд

4. минут Мало конфузије у одбрани Швајцарске, али Зомер је боксовао и рашчистио пријетњу

2. минут Први шут на мечу, покушао је Шаћири, али није озбиљније припријетио Симону, остаје 0:0

1. минут Почео је први дуел четвртфинала

Швајцарска и Шпанија на Санкт Петербург Арени одиграће први меч четвртфинала Европског првенства. Ове двије репрезентације одиграле су до сада 22 утакмице, а Швајцарци су славили само једном, и то у првом колу Светског првенства у Јужној Африци, резултат је био 1:0. Шпанци су на овом првенству стартовали веома лоше, ремизирали са Шведском 0:0 и Пољском 1:1, да би у последњем колу „размонтирали” Словачку са 5:0. У осмини финала, након продужетака су савладали Хрватску са 5:3 и тако најавили да их не треба тек тако отписивати из круга фаворита за освајање овог првенства. Швајцарци су у групи, играли неријешено са Велсом 1:1, савладали Турску са 3:1, а једини пораз претрпјели су од Италијана резултатом 3:0. У осмини финала потпуно неочекивано су савладали Французе у узбудљивом мечу након пенала.

За Швајцарску ће наступити: Зомер, Елведи, Аканџи, Родригез, Видмер, Фроjлер, Закариjа, Зубер, Шаћири, Сеферовић и Емболо

За Шпанију: Симон, Аспиликуета, Лапорт, П. Торес, Алба, Коке, Бускетс, Педри, Сарабиjа, Мората, Ф. Торес

Правду ће дијелити енглески судија Мајкл Оливер.

26. april 2024 10:46