Марко Вешовић / - Фото: ФСЦГ
04/09/2021 u 22:35 h
Милојко ЋуковићМилојко Ћуковић

"Лале" неумољиве, убједљив пораз Црне Горе у Холандији!

Фудбалери Црне Горе поражени су у Ајндховену од Холандије 4:0 у мечу петог кола групе Г квалификација за Свјетско првенство

Изабраници Миодрага Радуловића нису искористили шансе копје су им се пружиле током меча, па су то "Лале" зналачки казниле и дошле до сигурне побједе.

Црна Гора је прва запријетила преко Осмајића, затим је Марушић био у продору и пао у шеснаестерцу, али судија није свирао пенал.

Холанђани су дошли до вођства у 38. минуту када је Ммефис Депај погодио са бијеле тачке након што је пенал управо над њим скривио Лагатор.

У наставку меча, у 48. минуту прво је запријетио Осмајић, а онда је у 56. Мугоша промашио из веома изгледне ситуације.

Шест минута касније Холандија долази до 2:0, а погодио је опдлични Депај, тако да наш голман Шаркић није могао да заустави шут.

Домаћа селекција је повисила на 3:0 у 72. минуту када је погодио Жоржињо Вајналдум, а у улози асистента је био Бергвајст.

Коначних 4:0 поставио је Гакпо сјајним поготком са руба шеснаестерца.

Већ у уторак наша селекција ће под Горицом играти против Летоније.

Ток меча:

Крај меча, Холандфија је славила 4:0.

83' Финиш сусрета, Холанђани иду ка сигурној побједи.

77' Гоооол, распуцали су се Холанђани! Сада је 4:0, а стријелац сјајног гола био је Гакпо!

72' Гооол, Холандија стиже до 3:0! Овога пута стријелац је био Жоржињо Вајналдум на додавање Бергвајста!

70' Сада нешто мирнији период игре, Холандија игра сигурно и одржава предност.

62' Гоооол, Депај поново стријелац! Врло снажан шут, Шаркић је само мало дотакао лопту, а она је завршила у мрежи "Сокола"!

61' Опасан шут Вајналдума, али Шаркић одлично интервенише.

60' Сасвим добра игра Црне Горе у овим моментима.

56' Каква је ово прилика била за Мугошу. Грешка хопландске одбране, лопта је дошла до Мугоше, али еј наш нападач промашио из изгледне позиције.

54' Опасан шут Берквиста, али лопта одлази поред гола.

48' Добра прилика за Црну Гору, тукао је Осмајић, али брани голман домаће селекције.

46' Почело је друго полувријеме на "Филипс" стадиону.

Крај првог полувремена, води Холандија 1:0.

44'  Дефрај у великој прилици, али иде лопта поред гола.

41' Опет Депај у прилици, шутирао је, али лопта иде изнад гола.

38' Гоооол, Холандија је повела, погодио је Депај са пенала! Претходно, најстрожу казну је скривио Лагатор фаулиравши управо Депаја!

32' Кава прилика за домаће, Класен је погодио пречку.

29' Добра прилика за Холанђане, али опет добар Шаркић.

26' Био је Марушић у опасном продору, пао је у шеснаестерцу, али пенала нема.

23' Нешто мирнији период игре, утихнули су напади Холандије.

18' Каква прилика за Холандију - шутирао је Депај, али брани Шаркић.

13' Добро за сада стоjи Црна Гора на терену у Ајндховену.

6' Холанђани за сада имају иницијативу, али нису створили шансу.

2' Био је то добар покушај наше селекције, одличан центаршут, али интервенише одбрана Холандије.

1' Почео је сусрет у Ајндховену на "Филипс" стадиону.

Састави:

Црна Гора - Шаркић, Радуновић, Томашевић, Савић, Вешовић, Лагатор, Шћекић, Божовић, Осмајић, Марушић, Мугоша.

Холандија - Баjлоу, Дамфрис, Де Фраj, Де Лихт, Маласиа, Ваjналдум, Де Jонг, Класен, Бергхуис, Гакпо, Депаj

Наша селекција до сада је у групи забиљежила два тријумфа, један нероијешен резултат и један пораз и тренутно има седам бодова, баш колико и вечерашњи ривал.

Додатно самопоуздање изабраницима Миодрага Радуловића даје реми од прије три ноћи против Турске у Истанбулу (2:2).

20. april 2024 03:05