Швајцарци желе изненађење / EPA-EFE - MARKO DJURICA/POOL
28/06/2021 u 21:03 h
Marko StojanovićMarko Stojanović

(Крај) Мбапе трагичар „триколора”, Швајцарска заказал дуел са Шпанијом

Херој побједе Швајцараца је голман Сомер који је у петој серији одбранио пенал Мбапеу

Након једанаестераца, Швајцарци су изборили дуел са Шпанијом у четвртфиналу Еврпског првенства. У сјајном мечу са преокретима, сјајним головима, одбрањеним пеналом и гомилом неискоришћених прилика, Швајцарци су прошли у четвртфинале, а Французи неочекивано у осмини финала завршавају такмичење. Херој побједе Швајцараца је голман Сомер који је у петој серији одбранио пенал Мбапеу. Након 120 минута игре било је 3-3.

Мбапе је трагичар, Сомер одбранио у петој серији 5-4

Мехмеди изводи пети пенал за Швајцарце, и сигуран је 5-4

Кимпембе сигуран 4-4

Варгас изводи једанаестерац, мало је недостајало да одбрани Љорис, али ипак гол, 4-3 за Швајцарце

Краааај, гледаћемо пенале

120. минут Швајцарци имају последњу прилику, али Џака шаље лопту далеко преко гола.

119. минут Жиру је покушао главом, али Сомерова сјајна интервенција

115. минут Још пет минута наде за обије репрезентације

110. минут Мбапе још једном излази испред Сомера, али само поред гола

109. минут Мбапе је шутирао али поред гола, остаје 3-3

116. минут Почео је други продужетак, ко ће имати више знања, среће и умијећа, или ћемо гледати пенале

Крај првог продужетка.

Минут надокнаде у првом продужетку

103. минут Корнер за Швајцарце, гужва у шеснаестерцу, Мехмеди је шутирао, али само поред гола. Остаје 3-3. ВАР соба је сигнализирала потенцијални пенал, али ништа, наставља се даље

97. минут Каква прилика за Швајцарце, али одбрана Француске сигурна, остаје 3-3

95. минут Каква прилика за Павара, али Сомер сјајно реагује, само корнер за Французе

94. минут Због повреде излази Бензема, Жиру је у игри

92. минут Мехмеди сјајно шутира, Љорис сигуран на голу, остаје 3:3

Почео је први продужетак на Националној арени у Букурешту, корнер за Швајцарце

Крај регуларног дијела 3:3. И у другом мечу дана, гледаћемо продужетке.

Четири минута судијске надокнаде, да ли ћемо и у овој утакмици гледати продужетке

94. минут Какав ударац Комана, али пречка се испријечила. Остаје 3-3

90. минут Гаврановић погађа за 3-3, не одустају Швајцарци

88. минут Из игре излази Родригез мјесто њега ће Мехмеди, а код Француза Сисоко умјесто Гризмана.

84. минут Гол Гаврановића поништен због офсајда

81. минут Гооооол 3:2 Сеферовић одржава наду Швајцараца

80. минут Двострука измјена у репрезентацији Швајцарске, Фашнат ће у игру умјесто Зубера, Варгас умјесто Ембола

77. минут Покушао је Коман, али Сомер сигуран, остаје 3-1 за Французе

75. минут Гооооол Погба каква голчина, за чини се крај надања за Швајцарце

69. минут Какав неспоразум Видмера и Сомера, умало да одбрамбени играч Швајцарске матира свог голмана. Само корнер за Французе.

67. минут Сомер је на вријеме изашао, није успио Мбапе да стигне до лопте, остаје 2-1 за Француску

66. минут Велика прилика за Швајцарце, али није успио Сеферовић да матира Љориса. Судија је означио офсајд, иако се чини да га није било.

65. минут Рабио је фаулирао Шаћирија, покушаће Швајцарци да изједначе из прекида

59. минут Гооооол Гризман је несебично додао Бенземи, за потпуни преокрет. 2-1 за Француску

57. минут Гоооол Кажњава Бензема Швајцарце, 1-1

56. минут Каква прилика за Мбапеа, али нема гола. Сам је био нападач ПСЖ-а, шутирао али није искористио изгледну прилику

54. минут Родригез изводи пенал, али је одбранио Љорис. Французи су и даље у игри

53. минут ПЕНАЛ за Швајцарце. Французи су на кољенима.

53. минут Пао је и Мбапе, Рапалини одмахнуо, али одлази да провјери, добио је сигнал из ВАР собе.

52. минут Зубер је сјајно прошао Павара, а онда пао. Тражили су Швајцарци пенал, али ништа, Рапалини одмахује.

50. минут Колико среће за Французе, Емболо је убацио лопту у петерац, али нико није успио да је закуца у мрежу, остаје 0-1

47. минут Шутирао је Гризман из велике удаљености, али није успио да запријети Сомеру, остаје 0-1

46. минут У игру је ушао Кингсли Коман, изашао је Клемен Ленгле

Све је спремно за почетак другог полувремена, играчи обије репрезентације излазе на терен. Још 45 минута наде за Французе, Швајцарци имају предност и желе да је очувају, противник побједнику овог меча у четвртфиналу биће репрезентација Шпаније.

Полувријеме. Швајцарци одлазе са минималном предношћу на одмор, Французи ће имати још 45 минута наде да нешто промијене.

45. + 2. минут. Рабио и Емболо су се сударили, судија Рапалини зове медицинску екипу

45. минут Још два минута судијске надокнаде

42. минут Добро убачена лопта, али Аканџи није успио да запријети, лопта је за Французе

41. минут Џака је сјајно пронашао Емболоа, али лош пријем натурализованог Швајцарца, само корнер.

37. минут Кратка пауза, прилика да се фудбалери освјеже, али и да им селектори удијеле још који савјет. И даље изненанђујућ резултат, Швајцарци воде од 15. минута голом Сеферовића

34. минут Погба руши Емболоа, прогледао му је судија овог пута кроз прсте

31. минут Сјајно је центрирао Шаћири, али Емболо није успио да боље захвати лопту, имају среће Французи

30. минут Варан са леђа руши Зубера, добио је жути картон

28. минут Рабио је сјајно шутирао, али лопта одлази поред гола, остаје 0-1

25. минут Фројлер је играо руком. Слободан ударац за Французе, али није могао Мбапе, прво је погодио живи зид, а други пут шаље лопту далеко од гола Сомера, остаје 0-1

22. минут Рабио је сјајно убацио али је голман Швајцарске прстима скренуо лопту како она не би стигла до Бенземе. Недостајало је среће Французима

15. минут Гоооол Сеферовић доводи Швајцарце у предност, 0-1

10. минут Фројлер је убацио лопту у казнени простор Француске, али није пронашао неког од саиграча, остаје 0-0

9. минут Корнер за Швајцарце, Варан сјајно рашчишћава

8. минут Французи држе лопту у посједу и за сада диктирају темпо

7. минут Покушао је Мбапе али није пронашао никога у шеснаестерцу, остаје 0-0

4. минут Швајцарци имају корнер, али сигурна је одбрана Француске

2. минут Варан је покушао главом након корнера, али није успио, остаје 0-0

Почео је меч у Букурешту, Швајцарци траже пролаз по први пут у четвртфинале, Французи желе да уз титулу светског првака обједине и европску

Француска и Швајцарска одиграће дуел осмине финала на Националној арени у Букурешту. Побједник овог дуела, састаће се са Шпанијом, која је у ранијем мечу након продужетака, савладала Хрватску резултатом 5:3. Французи су као светски прваци велики фаворити, али ни Швајцарска није репрезентација коју тек тако треба отписати.

За екипу Француске наступају: Бензема, Гризман, Канте, Кимпембе, Ленгле, ЉорисМбапеПавар, Погба, Рабио, Варан.

За Швајцарску: Аканџи, Елведи, Емболо, Фројлер, Родригез, Сеферовић, Шаћири, Сомер, Видмер, Џака, Зубер

25. april 2024 10:21