15/02/2022 u 22:54 h

Мбапе срушио Реал у 94. минуту, Сити протутњао кроз Лисабон!

Вечерас су одигране прве двије утакмице осмине финала Лиге шампиона

Пари Сен Жермен је на свом "Парку принчева" савладао Реал Мадрид са 1:0.

Француски тим је доминирао већим дијело меча, а најбољи прилику пропустио је Лионел Меси коме је Тибо Куртоа одбранио шут са пенала у 62. минуту.

Побједу Парижанима донио је сјајни Килијан Мбапе и то у 94. минуту.

Реванш у Мадриду ће свкако бити изузетно занимљив.

У другом мечу вечери Манчестер сити је у Лисабону савладао Спортинг са 5:0.

Повели су "Грађани" већ у деветом минуту преко Ријада Мареза, да би у 18. Бернардо Силва повисио на 2:0.

Гости су до 3:0 стигли у 32. минуту преко Фила Фодена, да би Силва својим другим голом на мечу у 45. минуту повисио на 4:0.

Коначних 5:0 поставио је Рахим Стерлинг у 59. минуту, па ће реванш у Манчестеру бити практично формалност.

ПСЖ - РЕАЛ МАДРИД 1:0 (Мбапе 94‘)

Крај меча, ПСЖ је славио са минималних 1:0.

94‘ Гоооол, Мбапе је погодио, ПСЖ води против Реала!

62‘ Лионел Меси је промапшио пенал за ПСЖ, тачније, одбранио му је Тибо Куртоа.

55‘ ПСЖ много опаснији у наставку, неколико шанси за домаће.

35‘ Реал коначно успоставља теренску равнотежу на "Парку принчева".

20‘ ПСЖ за сада доминантнији, Реал одолијева.

СПОРТИНГ - МАНЧЕСТЕР СИТИ 0:5 (Марез 9‘, Силва 18‘, 45‘, Фоден 32‘, Стерлинг 59‘)

Крај меча, убједљива побједа Ситија.

59‘ Петарда Ситија. У листу стријелаца се уписао и Рахим Стерлинг.

45‘ Још један погодак Бернарда Силве. Сити је на убједљивих 4.0 у Лисабону.

32‘ Сити потврђује доминацију, Фил Фоден погађа за великих 3.0.

18‘ Какав гол Бернарда Силве. Волејом је пробушио мрежу домаћег тима за 2:0!

9‘ Након смушесности одбране Спортинга Ријад Марез је добро реаговао и деовео енглески тим до вођства.

Након двомјесечне паузе љубитељи фудбала ће поново моћи да уживају у најкавлитетнијем европском клупском фудбалу.

Вечерас су пред нама два дуела: Пари Сен Жермен - Реал Мадрид и Спортинг Манчестер сити.

Публици је посебно занимљив судар ПСЖ-а и Реала, а сигурно је да нас очекује прави спектакл.

Сити у двомеч са Спортингом улази као велики фаворит, али му у Лисабону сигурно неће бити лако.

09. maj 2024 06:55