Са меча у Истанбулу / - Фото: ФСЦГ
01/09/2021 u 22:40 h

Пројектил Радуновића донио Црној Гори велики бод у Истанбулу!

Фудбалска репрезентација Црне Горе одиграла је 2:2 са Турском у Истанбулу у мечу четвртог кола квалификација за Свјетско првенство

Невјероватан меч одиграла је наша селекција на Водафон арени и на крају освојила велики бод на тешком гостовању.

Лоше је Црна Гора почела утакмицу јер је Турска повела већ у деветом минуту када је погодио Ченгиз Ундер ударцем са неких двадесетак минута.

У 15. минуту Турци су погодили стативу, али су у 30. минуту били прецизни за 2:0 када је погодио Јусуф Јазиџи, а Ундер овога пута био асистент.

Црна Гора у 40. минуту успијева да се врати у меч. Косовић је послао одличну лопту, а Адам Марушић сјајно реаговао и смањио на 2:1.

Неколико покупаја Турске виђено је и у наставку, запријетила је и наша селекција у финишу, а онда се магичан моменат догодио у седмом минуту надокнаде.

Ристо радуновић је фантастично извео слободан ударац са 17,18 метара са искоса са десне стране и закуцао лопту у мрежу за велики реми.

Црна Гора сада има седам бодова у квалификационој групи, док Турска има један више.

"Соколи" већ у суботу играју меч петог кола квалификација против Холандије у гостима.

Ток утакмице:

Крај меча, велики бод за Црну Гору!

97' Гооооооооооол, да ли је ово могуће. Ристо Радуновић погађа из слободног ударца са неких 17,18 метара, искоса са десне стране! Невјероватно!

93' Велика прилика за Јилмаза, али лопта иде поред гола.

89' Сам финиш меча, "Соколи" надомак пораза.

86' У прилици је био Милутин Осмајић, али лопта након његовог шута иде изнад гола Турске.

83' Утакмица полако улази у финиш, Турска све ближа побједи.

77' Опасан ударац Јилмаза из слободног ударца, али сигуран Мијатовић

72' Добар ударац Хакшабановића, али интервенише голман Турске уз мало проблема.

69' Покушао је Урош Ђурђевић, али Ајхан то блокира.

63' Опасан продор Ундера и шут, али добро брани Мијатовић.

59' Добра прилика за Турску, Ајхан је шутирао, а Вујачић одлично интервенише.

57' Нешто конкретнија сада наша селекција, али без озбиљније шансе.

50' Поново Турска има више лопту у својим ногама, али за сада нема шанси.

46' Почело је друго полувријеме на Водафон парку.

Крај првог полувремена. Резултат у Истанбулу је 2:1 за Турску.

40' Гоооооооол, Црна Гора је смањила на 2:1. Сјајна реализација Адама Марушића након додавања Небојше Косовића!

38' Велика прилика за Уроша Ђурђевића, али његов шут одлази поред лијеве стативе након грешке одбране Турске.

35' Нова прилика за домаћу селекцију, али Јилмаз шутира поред гола.

31' Гооол, Турска долази до 2:0. Продор Ундера по десној страни, центаршут за Јусуфа Јазиџија који шаље лопту из Мијатовићевих леђа!

27' Велика прилика за Турску, Бурак Јилмаз шутира преко гола после једног доброг центаршута.

26' Црна Гора се ослободила притиска, али нема озбиљније шансе.

21' Први опасан напад Црне Горе, али Вешовић није успио да шутира.

15'  Опет је Турска била близу поготка, шутирао је штопер Ајхан, а лопта је окрзнула лијеву стативу.

9' Гооол, какав погодак Ченгиза Ундера, немоћан jе био Миjатовић у потпуности! Након његовог шута са двадесетак метара лопта је закачила Шћекића и завршила у нашој мрежи.

5' Лопта нешто више код играча Турске, али за сада без конкретних оприлика.

1' Почео је меч на Водафон парку у Истанбулу, дому фудбалера Бешикташа.

Састави:

Црна Гора: Мијатовић, Томашевић, Вујачић, Савић, Марушић, Вешовић, Божовић, Шћекић, Косовић, Хакшабановић, Ђурђевић.

Турска: Бајиндир, Мулдур, Демирал, Ајхан, Челик, Јокуслу, Караман, Чалханоглу, Јазичи, Ундер, Јилмаз.

Изабраници Миодрага Радуловића у претходна три кола остварили су двије побједе и пораз. На старту је савлада Летонија у гостима 2:1, затим су "Соколи" у Подгорици били бољи од Гибралтара 4:1, да би, такође под Горицом, доживјели пораз од Норвешке 1:0.

Са друге стране, Турска је на старту била боља од Холандије 4:2, затим је савладала Норвешку са 3:0, да би одиграла 3:3 са Летонијом и то као домаћин.

24. april 2024 13:49