Politano efektno pogodio / EPA-EFE-FOTO: EPA/ROBERTO BREGANI
07/04/2024 u 17:20 h

Veliki preokret Napolija, sjajan gol Politana

Fudbaleri Napolija pobijedili su Moncu kao gosti sa 4:2, u 31. kolu Serije A

Aktuelni šampion Italije je sada sedmi na tabeli sa 48 bodova, dok je Monca 11. sa šest bodova manje. Meč u Monci obeležili su sjajni golovi i veliki preokret gostiju. U prvom poluvremenu viđen je samo jedan gol, koji je u devetom minutu postigao Milan Đurić. Eks reprezentativac Bosne i Hercegovine je odlično reagovao na centaršut Zerbina i pogodio za 1:0.

Za samo sedam minuta igre u drugom poluvremenu postignuta su četiri gola. Bolje rečeno, Napoli je krenuo silovito pa je stigao do preokreta – 1:3. Osimen je u 55. minutu izjednačio, a samo dva minuta kasnije vidjeli smo fenomenalan pogodak Politana, jedan od najljepših u Seriji A ove sezone. Uhvatio je volej iz mjesta lijevom nogom i pogodio same rašlje udarcem sa 18 metara. A onda, u 61. minutu novi gol za Napolitance. Zjelinski je udarcem sa dvadesetak metara zakucao loptu u mrežu. Već u sledećem napadu Monca je smanjila preko Kolpanija, ali je njihova nada da mogu do povoljnog rezultata trajala svega nekoliko minuta. Raspadori je u 68. minutu postavio konačnih 2:4.

06. maj 2024 18:06