17/06/2021 u 10:19 h
ДАН порталДАН портал

Атланта надокнадила минус 26 за нови брејк

Лос Анђелес Клиперси везали трећу побједу

Кошаркаши Атланте и Клиперса славили су у гостима у петим утакмицама полуфиналних серија НБА лиге и дошли на корак од пласмана у конференцијска финала.

Хокси су направили подвиг у Филиделфији 109:106.

„Јастребови” су у једном моменту имали минус 26, на два минута до краја треће четвртине су били у заостатку од 24 поена, али су последњу дионицу добили са 40:19.

Гости су први пут повели 105:104, након седам везаних поена Тре Јанга (укупно убацио 39).

Велику улогу је одиграо и Лу Вилијамс, који је 13 од својих 15 поена постигао у последњем периоду.

За Сиксерсе су у последњих 12 минута погађали само Џоел Ембид (37 поена) и Сет Кари (36).

Фила је била без коша више од шест минута, све док млађи од браће Кари није поставио коначан резултат, десетинку прије краја.

У редовима побједника је Џон Колинс уписао 18, Данило Галинари 16, док је Богдан Богдановић средином друге четвртине добио трећу личну, а тренер Нејт Мекмилан га није враћао у игру када је видио да други играчи топе заостатак.

Српски бек је постигао шест поена.

Кавај Ленард је повриједио кољено и питање је да ли ће се враћати на паркет у наставку сезоне.

У одсуству „канџе”, конце игре Клиперса је у своје руке узео оспоравани Пол Џорџ и са 37 поена, 16 скокова и пет асистенција предводио тим из Лос Анђелеса до побједе у Јути 119:111 и вођства од 3:2 у полуфиналу плеј-офа Западне конференције.

Први стријелац је подршку имао у Маркусу Морису (25) и Реџију Џексону (22 поена).

Разлог трећег везаног пораза „џезера”  је мука Донована Мичела са скочним зглобом и његових „само” 19 поена, као и одсутво Мајка Конлија.

Хрватски ас Бојан Богдановић је са 32 поена сам „свирао” џез.