Кошаркаши Будућности / - Фото: КК Будућност
12/01/2022 u 20:54 h
ДАН порталДАН портал

Будућност губила цијели меч, па престигла -15 у последњој четвртини и савладала Бурсу

Кошаркаши Будућност Волија савладали су Бурсу са 83:82 у Морачи у мечу деветог кола Еврокупа

Ово је био први меч "Плавих" у 2022. години, а изабраници Александра Џикића су након велике борбе и преокрета успјели да дођу до тријумфа.

Будућност сада има скор од седам побједа и два пораза, док је турској екипи ово био шести пораз.

Већ од старта меча Бурса је била бољи ривал и одмах стекла предност, па су гости на крају првог периода водили 29:18.

Сигурну предност Бурса је имала и у другом периоду, па је на полувремену резултат био 52:42 у корист турског тима.

У трећем периоду разлика у корист Бурсе се повећала, Будућност није показивала бољитак у игри, па је резултат пред одлучујућу четвртину био 73:58.

Последњи квартал донио је велика узбуђења. Будућност је одиграла онако како су навијачи и очекивали, била убојита у нападу и у финишу поравнала на 80:80.

Услиједила је права резултатска клацкалица, а Будућност је успјела да слави и забиљежи јако важан тријумф.

"Плаве" је до побједе водио Владимир Мицов са 20 поена, Вили Рид је имао 18, а Ди Џеј Сили 14.

Код Бурсе се истакао Алерик Фримен са 22 поена, док је Дерик Нидам постигао 17.

19. april 2024 12:42