Живановић потврдио таленат / - фото: КК Морнар
12/06/2021 u 22:19 h

Будућност на корак од титуле

Доста нерзове у финишу другог меча финала плеј-офа Прве А црногорске лиге

Кошаркши Будућности савладали су Морнар (80:73) у другом мечу финала плеј-офа Прве А црногорске лиге и дошли корак од титуле.

„Плави” су у првом полувремену утакмице у барској „Тополици” контролисали дешавања на паркету, али нису успијевали да стекну предност већу од пет поена.

Домаћи су у другом полувремену на крилима младог Балше Живановића серијом 14:2 преокренули на плус 10 (55:45).

Велики пех за Баране је управо у тој дионици била повреда најбољег играча Немање Врањеша.

Подгоричани су узвратили серијом 10:1, па се у одлучујућих десет минута ушло са минималном предношћу изабраника Михаила Павићевића.

На средини последње четвртине су млади кошаркаши Морнара при вођству 67:65, које су стекли далекометном паљбом Александра Лазића, направили неколико грешака, што су гости искористили да мини серијом 6:0 одмакну на 71:67.

Прилазили су домаћи пар пута на минус два, али је све било ријешено на 38 секунди до краја, при резултату (73:75), када је Амадео Дела Вале у одбрани повукао за руку бека Барана Марка Јеремића а судије свирале фаул у нападу.

Јеремић је због приговора добио техничку грешку.

Бурно је реаговао и његов саиграч Марко Мугоша и зарадио искуључујућу.

Потом је због приговора искључен и шеф стручног штаба Морнара, Михаило Павићевић.

Имао је што арбитрима да каже и предсједник барског кошаркашког колектива Ђоко Павићевић.