Sigurne Podgoričanke / -FOTO: ŽKK BUDUćNOST BEMAKS
16/10/2024 u 21:26 h

Budućnost Bemaks ubjedljiva protiv Zagrepčanki

U trećem kolu WABA lige, Podgoričanke lako savladale Trešnjevku rezultatom 81:56 (16:11, 28:12, 20:13, 17:20)

Košarkašice Budućnosti lako su izašle na kraj sa Trešnjevkom na svom terenu 81:56 (16:11, 28:12, 20:13, 17:20), u trećem kolu regionalne WABA lige.

"Plave" su na otpor rivala naišle samo u prvoj četvrtini. Nakon uvodne dionice "vučice" su imale plus pet (16:11), da bi u nastavku u potpunosti došla do izražaja razlika u kvalitetu. Podgoričanke su nakon 30 minuta igre imale 28 poena prednosti, pa su se malo opustile u posljednjoj četvrtini, što je Trešnjevka iskoristila i malo ublažila poraz 81:56.

Budućnost je do druge pobjede predvodila Amerikanka Katerin Brigs sa 17 poena, 17 je ubacila Jovana Savković, a dvocifrena su bile još i Jelena Bulajić sa 11 i Zorana Radonjić sa 10 poena.

Kod Trešnjevke, koja je upisala prvi poraz, sa 17 poena se istakla Nina Novak.

16. oktobar 2024 21:26