Sa jednog od mečeva / - FOTO: KK MORNAR
15/02/2023 u 21:11 h

Budućnost preko Mornara u finale Kupa

Košarkaši Budućnost Volija ostvarili su plasman u finale Kupa Crne Gore

Budunost je večeras nadigrala Mornar u polufinalu u Bemax areni rezultatom 100:80.

"Plavi" će se sjutra veče sa Podgoricom boriti za trofej.

Mornar je jako dobro odigrao prvu četvrtinu u kojoj su igrači iz Bara pogađali u visokim procentima i na kraju prvih 10 minuta vodili rezultatom 25:17.

Borba se u drugoj četvrtini u potpunosti rasplamsala jer je Budućnost uspjela da stigne svog rivala, a onda i da povede. Mornar je, ipak, na poluvremenu imao minimalnu zalihu 45:44.

Razigrala se Budućnost u četvrtom kvartalu, pogađala u visokim procentima i ubrzo stigla do prednosti koja je pred poslednju četvrtinu iznosila 72:63.

U potpunosti su "Plavi" preuzeli konce igre u poslednjem kvratalu, njihova prednost je konstantno rasla i na kraju je podgroički sastav zabilježio ubjedljivu pobjedu.

Najefikasniji kdo Budućnosti bio je Erik Grin sa 19 poena, Džalil Obrajen je imao 18, a Petar Popović i Alfa Kaba po 16.

Kod Mornara se istakao Antonio Vranković sa 22 poena, dok je Gregor Glas dodao 16.

08. septembar 2024 02:25