Odluka u trećoj dionici / -FOTO: KK BUDUćNOST VOLI
10/09/2024 u 21:44 h

Budućnost Voli bolja od SC Derbija

U kontrolnom meču u "Morači" Budućnost Voli slavila rezultatom 82:60 (18:11, 13:22, 29:5, 22:22)

Košarkaši Budućnost Volija savladali su gradskog rivala SC Derbi u kontrolnom meču u "Morači" rezultatom 82:60 (18:11, 13:22, 29:5, 22:22).

Imali su "studenti" vođstvo 33:31 na poluvremenu, ali su košarkaši trenera Andreja Žakelja sjajno odigrali treću dionicu, koju su dobili sa čak 24 poena razlike (29:5) i tada riješili pitanje pobjednika. Poslednja četvrtina je protekla u izjednačenoj borbi.

Četiri igrača Budućnost Volija su imala dvocifreni učinak - Flečer Megi je bio najefikasniji sa 18 poena, a po deset su ubacili Aleksa Ilić, Nikola Tanasković i Udoku Azubike. Mateo Drežnjak je bio strelac devet a Andrija Slavković osam poena.

U ekipi trenera Petra Mijovića najefikasniji je bio Luka Bogavac sa 12 poena, David Mirković je ubacio devet, Emir Hadžibegović, Andrija Grbović i Igor Drobnjak po osam, a po šest Filip Anđušić i Zoran Vučeljić.

Utakmicu u "Morači" su sudili Miloš Koljenšić iz Podgorice i Stefan Vuković i Bojan Popović iz Zete.

15. septembar 2024 21:54