Crna Gora lider grupe / -FOTO: FIBA
27/07/2024 u 16:42 h

Druga pobjeda juniora u Skoplju

Crne Gore savladala danas Slovačku 83:70 u drugom kolu grupe A na B prvenstvu Evrope

Juniori Crne Gore savladali su danas Slovačku 83:70 u drugom kolu grupe A na B prvenstvu Evrope u Skoplju.

Nakon prilično izjednačenih prvih 15 minuta (25:25), izabranici Marka Sekulića su na 1.08 prije odlaska na odmor, poslije trojke Lazara Čarapića, uspjeli da prvi put steknu dvocifrenu razliku (42:32). Crna Gora je drugo poluvrijeme otvorila serijom 11:2, tako da je u 25. minutu bilo 55:37, a dva minuta prije kraja treće dionice i plus 19 (64:45). Ipak, Slovačka je serijom 15:0 za četiri i po minuta četvrte četvrtine stigla do minus jedan (68:67). Dug period bez koša prekinuli su Drašković i Radunović, da bi Bećiragić kompletirao seriju 7:0 za 75:67 na tri i po minuta do kraja. Ipak, kada je Drašković na 100 sekundi prije kraja pogodio za dvocifrenu razliku (80:70), bilo je jasno da je pobjeda osigurana...

Utakmicu je obilježio Marko Radunović, koji je ubacio 26 poena, imao 12 skokova i tri asistencije. Dvocifren je bio još Aljoša Drašković sa 14, a doprinos pobjedi dali su još: Andrija Vujačić sa osam, Lazar Čarapić, Maruan Čičić i Luka Đurović sa po šest, Denil Krnić sa pet, Šefćet Bećiragić i Petar Pinter sa po četiri, te Vladimir Komnenović i Danilo Nikezić sa po dva poena.

U drugom meču grupe A Bugarska je savladala Rumuniju 90:70, tako da je Crna Gora lider nakon dva kola.

Crna Gora sjutra u okviru 3.kola grupe A igra protiv Holandije, a početak meča zakazan je za 11 časova.

19. septembar 2024 03:04