Дуел Папаниколауа и Џејмса / -Фото: Евролига
04/05/2022 u 23:19 h
Да.М.Да.М.

Евролига: Олимпијакос посљедњи учесник фајнал-фора

Пирејци у мајсторици четвртфинала славили против Монака

Кошаркаши Олимпијакоса су посљедњи учесници фајнал-фора, чији ће домаћин од 19. до 21. маја бити Београд. Пирејци су у мајсторици четвртфинала на свом терену савладали Монако 94:88 (11:13, 30:35, 25:22, 18:10).

Прво полувријеме припало је гостима, који су били изузетнмо сигурни у нападу, у одбрани су затворили Костаса Слукаса, па су на полувремену имали седам поена вишка (41:48).

Пирејци су одмах на старту другог полувремена стигли предност ривала и до краја се играло кош за кош. Утакмицу је преломио тројком Тајлер Дорси минут и по прије краја за 94:88.

-Била је ово тешка серија, Монако је показао да није случајно ту гдје јесте, али мислим да смо заслужено изборили пласман на завршни турнир. У првом полувремену нисмо играли добро, посебно у одбрани, док је у другом полувремену игра у оба правца била боља. Велико хвала и навијачима, који су нас носили свих 40 минута и помогли нам да се нађемо у Београду - рекао је након меча Јоргос Барцокас, тренер Олимлијакоса.

Пирејци ће у полуфиналу завршног тунира играти против Анадолу Ефеса, док ће други пар чинити Барселона и Реал Мадрид.

Шекил МекКисик је био најефиукаснији код Грка са 18 поена.

Томас Волкап је уписао 17, Дорси 16, а Слукас 15.

Мајк Џејмс је за "кнежеве" дао 24 поена, али у очајан шут за три поена 10-2.