Са меча СЦ Дерби - Партизан / - Фото: СЦ Дерби
15/01/2022 u 20:55 h

Храбром СЦ Дербију мало фалило, Партизан славио у "Морачи"

Кошаркаши СЦ Дербија поражени су у "Морачи" од Партизана 83:93 у мечу 16. кола АБА лиге

Тим Андреја Жакеља одиграо је храбар меч против екипе Жељка Обрадовића, али је посустао у финишу.

СЦ Дерби након овог пораза има скор пет побједа и девет пораза, али и два меча мање, док еј Партизан на скору 13-2 уз један меч мање.

Од старта меча подгорички састав је изгледао добро на паркету и први период добио резултатом 24.22.

Слична игра виђена је и у другој четвртини у којој је домаћи тим апсолутно парирао Партизану, а на полувремену и водио резултатом 43:41.

Одлично је СЦ Дерби изгледао у трећем периоду, у једном моменту имао и плус осам, а домаћи су пред одлучујући период водили 67:61.

У последњем периоду егале је био све до четири минута прије краја, а онда је Партизан на искуство појачао и одбрану и напад и стигао до побједе.

У екипи СЦ Дербија истакао се Кенан Камењаш са 20 поена, Џејкоб Едвардс је имао 18, а Андрија Славковић 13.

Код Партизана се истакао Кевин Пантер са 17 поена, а два мање је постигао Далас Мур.

16. april 2024 18:27