Superiorno do titule / -FOTO: KSCG
27/04/2024 u 16:39 h

Juniorke Podgorice šampionke Crne Gore

U finalu završnog turnira u "Bemaks areni" igračice trenera Petra Stojanovića savladale Sea Stars sa 92:64

Košarkašice Podgorice šampionke su Crne Gore u kategoriji juniorki. Podgorica je sezonu bez poraza završila impresivno, ubjedljivom pobjedom protiv Sea Starsa na EKO finalnom turniru 92:64.

Podgorica je od starta dominirala i bez problema došla do trijumfa, čime su izabranice Petra Stojanovića potvrdile izuzetan potencijal. Jelena Bulajić postigla je 22, Jovana Savković 17, dvocifrene su bile još Milena Vujović – 12 i Janja Dragišić 10, a u strijelce su se upisale Marija Sekulović 8, Atina Radević 7, Lana Vukčević 5, Mila Bajčeta 4, Valerija Nagornaja i Mia Bojičić po 3.

Kod Tivćanki istakla se Valentina Vrcan 18, Mila Kovačević 15, Maša Praščević postigla je 11, Ljube Andrić 10, a u strijelce su se upisale još Radulović i Bajo po 4, Ilić 2.

Treće mjesto osvojila je Trebjesa. Nikšićanke su opravdale ulogu favorita protiv Tara basketa – 66:50, mada je tim iz Kolašina do šest minuta prije kraja (49:40), bio u igri. Trebjesu je predvodila Mila Mijušković sa 19, Rondović 14, Bjelović je postigla 13, Dubljević 10, Milena Mijušković 6, Jovović 2. U timu Tara Basket Šljukić se istakla sa 21, dok je dvocifrena bila još Perović 14, a u strijelce su se upisale još Bulatović 6, Julević 5, Guberinić i Šćepanović po 2.

Prvog dana turnira održani su polufinalni mečevi, u kojima je Podgorica imala lak posao protiv Tara basketa (80:23), dok je u drugom polufinalu viđena prava drama, a nakon dva sata borbe Sea Stars savladao je Trebjesu, tek nakon dodatnih pet minuta (63:60).

Medalje i pobjednički pehar uručila je Mirjana Sekulić, nekadašnja uspješna košarkašica, a sada komesarka ženskih takmičenja u KSCG.

07. maj 2024 20:46