Солидна партија Марјановића / nba.com
05/06/2021 u 10:17 h

Клиперси поставили НБА рекорд шестом везаном побједом у гостима у плеј-офу

Путника у полуфинале ће одлучивати мајсторица у Лос Анђелесу у недјељу од 21.30 часова. Колико то год звучало нелогично, иако је био слабије пласиран у лигашком дијелу и још је гост, Далас неће бити аутсајдер, јер у овој серији домаћини једноставно не могу да побиједе

Невјероватна четвтфинална НБА плеј-оф серија на Западу, између Клиперса и Даласа у којој клубови не могу да одбране домаћи терен се наставља.

Клуб из Лос Анђелеса је у ноћи између петка и суботе славио у Тексасу (104:97), изједначио на 3:3 у побједама, па ће путника у полуфинале одлучивати мајсторица у „Стејплс центру” (недјеља у 21.30).

Клиперси су везали шесту узастопну гостујућу побједу у плеј-офу, што је рекорд најбоље кошаркашке лиге на планети.

Преломни тренутак десио се при резултату 88:90, када Макси Клебер није погодио тројку из угла за преокрет.

Затим је ствари у своје руке узео Кавај Ленард и са осам везаних поена одвео госте на сигурних 98:90, на 1,41 минут до краја.

Ленард jе  убацио 45 поена, чиме jе изjедначио лични рекорд у плеј-оф мечу.

Зна се, Мевсе је предводио Лука Дончић, са 29 поена и 11 асистенција.

Српски див, Бобан Марјановић је као стартер, за 17 минута испоручио 12 поена, имао је и девет ухваћених лопти.

26. april 2024 06:20