Tematski broj podsjeća na istoriju trofejnog kluba dugu gotovo sedam i po decenija, legendarne igrače i trenere, događaje i mečeve koji su pisali istoriju crnogorskog sporta.
Predsjednik kluba Dragan Bokan u uvodniku navodi da ne skriva ponos kada govori o značaju koji ima Budućnost Voli, ne samo na regionalnoj, nego i na evropskoj sportskoj sceni, velikom značaju za državu i generacije koje stasavaju.
Radmila Uskoković Ivanović u tekstu Decenije za ponos podsjeća na istoriju i hronologiju Budućnosti od amaterskih koraka preko ABA titule do Evrolige, o brojnim igračkim imenima Budućnosti raznih generacija, trenera, funkcionera i ostalih košarkaških radnika, kao i kultnom igralištu na obali Morače otvorenom prije šest i po decenija.
Predstavlja dio mnogih šampionskih karijera u tekstu pod naslovom Vječni šarm Njegoševog parka.
U tematskom broju Komune publikovan je i ekskluzivni tekst Rusmira Halilovića iz Zagreba koji je daleke 1980. godine stigao u Titograd kao strateg i trener i uspio da uvede prvi put Budućnost u tadašnju I košarkašku ligu SFRJ.
Za ovaj broj Komune piše i Zoran Antić koji u tekstu pod naslovom Zvuk Moračinih žutih stolica opisuje kako je Titograd osamdesetih godina prošloga vijeka živio za košarku i kada je svaka utakmica Budućnosti bila praznik za grad.
U autorskom tekstu Živko Brajović, jedan od trofejnih trenera Budućnosti čiji su rezultati kao trenera ostali zapisani zlatnim slovima u istoriji tog kluba, piše o osvajanju prvog trofeja Budućnosti-osvajanju Kupa Jugoslavije kada je savladana ekipa beogradskog Partizana.
Dražen Drašković, koji je u ovom broju Komune imao i ulogu gost-urednik u tekstu pod naslovom Igor, Poli i Gašo piše o tri ikone Budućnosti Igoru Popoviću, pokojnom Goranu Bojaniću i Gavrilu Pajoviću.
Navodi da su njih trojica podijelili vrijeme sa svim svojim originalnostima, načinima života, sličnim odnosom prema sakupljanju prijatelja i uspomena, sa svim svojim košarkaškim moćima i nemoćima.
Govori o posebnostima košarkaških družina koje su nastajale u Njegoševom parku kao što su dosta rođene braće koji su uglavnom istovremeno bili igrači ili igrači i treneri među kojima su braća Blažević, Bakić, Pavićević, Rakočević, Ivanović i Šehović.
Željko Rutović u sociološkom tajm autu pod naslovom Dvokorak urbane svijesti piše o zajedničkom stasavanju KK Budućnost, Titograda, Podgorice, u kojem ističe da u širim državnim okvirima istorija tog sportskog kolektiva više je od košarke i više je od sporta.
U tekstu pod naslovom Budućnost je Budućnost- Voli je Voli Dražen Drašković piše o karakteru pobjednika, Draganu Bokanu, prvom čovjeku poslovnog i sportskog sistema, koji je već 12 godina na čelu Budućnost Voli.
U 45. izdanju Komune je i razgovor Amera Ramusovića sa Vojinom Žugićem, članom Upravnog odbora KK Budućnost Voli u tekstu pod naslovom Moderan klub u koji vrijedi investirati.
U tekstu se govori o vezi između privrede i sporta, finansiranju i funkcionisanju sportskog simbola Podgorice i Crne Gore i višestrukom značaju podrške privrednih kolektiva KK Budućnost Voli koji vodi stvaranju novih i učvršćivanju postojećih poslovnih relacija i kontakata.
U ovom broju Komune je i tekst Milivoja Kovačevića pod naslovom Klinac iz Njegoševog parka o Luki Pavićeviću, djetetu Budućnosti i jednom od najuspješnijih košarkaša Podgoričana.
Ekskluzivno u razgovoru za Komunu iz Amerike se javlja Dejan Milojević, nekadašnji košarkaš Budućnosti i trener u jednom periodu, a sada član stručnog štaba NBA šampiona ,Golden Stejta.
Stojan Stamenić u ovom broju Komune piše o Crncima i Crnogorcima i huku pjesničke poruke u modernim vremenima i dvoranama u tekstu pod naslovom Parket potpisan NBA zvijezdama.
Nikola Nikolić podsjeća na osvajanje ABA lige i proljeće 2018.godine kada je Podgorica disala za Budućnost Voli u tekstu pod naslovom Istorija na našim usnama.
On potpisuje i tekst pod naslovom Crnogorski nerv da budemo vođe koji govori o Petru Popoviću-aktuelnom kapitenu Budućnost Voli.
Nezaobilazni su u ovom broju Komune i tekstovi o navijačima Budućnost Voli, koji potpisuje Darko Ivanović.
Aleksandar Sekulović podsjeća da se dolaskom na čelo kluba Dragana Bokana promijenila situacija u klubu i oko njega.
Da dobar i moderan klub poput Budućnost Voli nije zamisliv bez stalnih ali posebnih navijača govori i tekst Dražena Draškovića o Pavlu Peđonoviću, Ulcinjaninu, nekadašnjem košarkašu i sportskom radniku poznatom po humanizmu, ali i vjernom navijaču Budućnosti.
Da su godinama košarkaši Budućnost Voli najbolji reprezenti Podgorice i Crne Gore za specijalni tematski broj Komune govore poznate ličnosti koje vole i vezane su za sport među kojima nekadašnja rukometašica Maja Bulatović, odbojkaš Igor Vušurović, predsjednici Olimpijskog i Paraolimpijskog komiteta Dušan Simonović i Igor Tomić, sportski novinar Nebojša Šofranac i estradni umjetnik Bojan Delić.
I ovaj broj Komune, uz pomoć gost urednika Dražena Draškovića, uredio je glavni urednik Amer Ramusović, dok je za dizajn i grafičko uređenje bio zadužen Voislav Bulatović.