Првијенац Морнара / - фото: FIBA.BASKETBALL
ДАН порталДАН портал

Коначно – побједа

Кошаркаши Морнара у другом колу ФИБА Европа купа савладали Леиден

Коначно су кошаркаши Морнара уписали побједу и то у седмом мечу у сезони.

Барани су у другом колу Е групе ФИБА Европа купа на свом паркету савладали Леиден 87:74 (25:28, 20:13, 17:23, 25:10).

Поново су црногорски вицепрваци играли са пуно осцилација.

У првом полувремену, пуном преокрета, домаћи су први стекли двоцифрену предност (45:55), али су до одласка на одмор Холађани смањили на 45:51.

Барани су након паузе поново стекли плус 10 (45:35), али су ту стали, дозволивши гостима да са 13 везаних поена преокрену (54:56), а затим новом серијом 8:0 оду на 64:57.

Видјелис у кошаркаши Морнара тада је враг однио шалу, заиграли су много боље, изједначили на 64:64, да би коначно преломили утакмицу на 4.44 минута до краја, серијом 11:0.

Прво је Страхиња Мићовић везао двије тројке, затим су погодили Кори Дејвис и Треј Луис за два, да би Дејвис потом убацио једно од два бацања.

Након тога се Дејвису и Владимиру Михаиловићу опустила рука па је Морнар у самом финишу имао и максималних 15 поена вишка (87:72).

Побједнике је предоводио Мићовић са 20 поена, Луис и Михаиловић су додали по 13, а Дејвис 12 поена.

Код Холанђана је Митгард убацио чак 27 поена.

24. april 2024 19:12